Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha külföldön élek, és autóval...

Ha külföldön élek, és autóval megyek haza szabadságra, akkor nem fogadhatok örökbe kutyát, hogy ki is hozzam?

Figyelt kérdés
Papírokkal stb. Mert olvastam több helyen is, hogy aki albérletben lakik annak nem adnak oda állatot. Nyilván külföldre főleg nem....Szeretnék örökbe fogadni kutyát, főleg Magyarországról, ott nagyon sok az árva kutyus, akik megérdemelnének egy szerető családot :(

2016. dec. 7. 18:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol örökbe adnak van ahol nem. Keresni kell. én úgy tudom hogy ha van a közeledben emberük akkor az le ellenőrzi a lakásod és fogadhatsz örökbe de szerintem ugyan úgy látogatni kell meg ismerkedni.
2016. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nincsen ismerős, nem tudnák leellenőrizni :( Max képeken....mert nyilván küldenék. pl most a Noét néztem. Ott olvastam ezt.
2016. dec. 7. 19:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön is rengeteg kutya- cica van akik örökbefogadó gazdikra várnak. A gond nem az, hogy nem találsz az országban árva kis állatokat. A gond az, hogy oltásokra, útlevélre, chipre van szükséged, hogy örökbe fogadhass kutyát. De mielőtt örökbe fogadnád bármilyen állatot, azért azt érdeklőd meg, hogy ahol élsz albérletben oda engedik-e az állattartást. Mert sok bérlő kimondottan tiltja az állattartást.
2016. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld a fajtamentéseknél ott adnak külföldre is, sok helyen kell megnézni, de ne add fel :)
2016. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Pl spániel fajtamentők vannak?


Itt engedik a kutyát, igen.


Tudom, hogy itt is vannak menhelyeken kutyák, de otthon sokkal rosszabb a helyzet.

2016. dec. 7. 19:09
 6/15 anonim ***** válasza:

A Noénál biztosan nem, de van sok menhely, ahol viszont adnának így is örökbe.

Ahova én járok pl. Szentendrei Árvácska, szoktak külföldre is örökbe adni.

Természetesen ott is örökbefogadási szerződéssel stb., és kérnek képeket, visszajelzést időnként a távolra került állatokról.

2016. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

a legtöbb gyepin pl örülnek ha elviszi valaki a kutyákat. itt altatás várna különben rájuk.

persze vannak menhelyek akik túl óvatosak inkább és nagyon kemény kritériumoknak kell megfelelni.

de ha mindenképpen egy állat megsegítése a cél, elég gyakran raknak ki hirdetéseket, h pl egy háznál születtek kiskutyák/valaki találta őket, a menhelynek viszont nincs kapacitása befogadni. itt is megmentesz egy életet, viszont kevésbé fognak utána a fejedre járni.

2016. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Neten az ilyen gyepmesteri kutyák fent vannak egyáltalán?
2016. dec. 7. 21:58
 9/15 anonim ***** válasza:
Szinte minden gyepmesteri telepnek készítettek oldalt Facebook-on az állatvédők, válogass kedvedre, biztosan találsz neked valót. :)
2016. dec. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem olvasok mindent el mert sietek,ha kiakarsz vinni kutyát külföldre nyugodtan,én galambokat szoktam vinni,a határnál lábamközé veszem elrejtve őket és megyünk tovább,persze benézni nem szoktak de ez a biztos :D 1500km t utazok velük,semmi baj nincs :D
2016. dec. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!