Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Régen több fecske volt?

Régen több fecske volt?

Figyelt kérdés

Azt mondják fogyatkozik az állományuk,mert megszűnóben van az állattartás,kevés az épület amire fészkelhatnénak és így tovább.


Na de mennyi fecske lehetett akkor amikor mé az emberek nem tartottak ennyi állatot,nem volt ennyi ház,sokkal több erdő volt.

Mennyi lehetett belőlük pár ezer éve?


Mert ha az ember bizonyos formában hozzájárult ahhoz,hogy több legyen a fecskékből és most esik a számuk az még nem jelenti a kipusztulásukat.

Lehet csak visszaáll egy természetesebb(esetleg valamivel kisebb) létszámra mielőtt még az embernek köszönhetően felszaporodott?


Miért feltételezzük,hogy minden fajból kiemelkedően sok volt?

Nem lehetséges,hogy a fecske az embernek köszönhette a nagymérvű felszaporodását a múltban?



2016. dec. 29. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
De, lehet. (ne nézz hülyének a kovetkezoert, de tetszik az érdeklődésed es a gondolstmeneted - + a kerdes - csak most tul fáradt vagyok, h jobban elgondolkodjak ezen)
2016. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a fecske állománya nem azért csökken mert nincs állattartás,hanem mert nincs mit elfogyasztani,gondolj csak bele hogy az a sok méreg amit ezek a hülye szúnyogírtók kiszórnak repülőkből mennyi rovart elpusztít,nem csoda hogy kihalnak
2016. dec. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, lényegesen kevesebb van, mint régen, de nem függ össze a kevesebb fészkelőhellyel. Én is a rovarok irtásával hoznám összefüggésbe, és a szélsőséges, kiszámíthatatlan időjárással. Én tanyán élek, vannak ólak, gazdasági épületek, ahol 30 éve még 10-15 pár is fészkelt, 10 éve már csak 4-5 pár, pár éve már csak 1 pár jár vissza. Régen még a nyárikonyhába is volt, hogy 50 fecske bejött, és a székeken, szekrényen csicseregtek percekig úgy, hogy hárman bent voltunk. Kinyújtottam a karom, és még arra is rászálltak. Sajnos ilyen nem lesz már.

Nem az embereknek köszönhették a szaporodásukat. Nyilván megvolt a saját életük nélkülünk is, de sok más fajjal együtt urbanizálódtak. Ezek a fecskék nem csak gazdasági épületekben fészkelnek, hanem a lakótelepeken a panelházak ablakaiban, erkélyein is. De vannak partifecskék is, amik homokbányák, folyók löszfalaiban fészkelnek, de azoknak a számáról nem tudok semmit.

2017. ápr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!