Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Chipet rakattak a kutyánkba......

Chipet rakattak a kutyánkba... Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szembeszomszédunkkal összevesztünk, és gondolom vissza akart vágni, ezért chipet rakatott a kutyánkba. Tegnap feljelentett minket, és a rendőrök azt mondták elloptuk a kutyáját. Nem rég kaptuk meg szegényt és amikor mentünk volna chipet rakatni bele addigra már a szomszéd megtette (a saját nevén). Mit tegyek? Nekünk bevallotta. De a rendőröknek nem!
2016. dec. 31. 12:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tunt fel, h órákig nincs meg a kutya?
2016. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mi éppen készültünk a szilveszterre, mire egyszer csak csönget a rendőrség. Fogalmam sincs hogyan vitte el.
2016. dec. 31. 12:39
 3/19 Boblevi válasza:
100%
és ??? megvan az oltási könyve ? benne van a tenyésztő neve meg a tied ? ha ez megvan akkor szépen felekll őtis jelenteni de nem a rendőrségen hanem a bíróságon !
2016. dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem tenyésztőtől vetted, így nincs róla papír, amivel igazolni tudod, hogy a tiéd. Én azt csinálnám, hogy feljelenteném a szomszédot, és akitől "szereztem" a kutyát megkérném a tanúskodásra, hogy tőle kaptam. Mást nem nagyon tehetsz.
2016. dec. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. dec. 31. 12:41
 6/19 Boblevi válasza:
100%
amennyiben ilyen okmánnyal nem rendelkezel a bíróságon bizonyítanod kell hogy tied a kutya és hogy mi történt
2016. dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Hogy nem jutott ez eszembe! :)
2016. dec. 31. 12:42
 8/19 Boblevi válasza:
63%
de ne a rendőrségen jelentsd fel mert azok pont lefogják szarni a bírósághoz menny és ott jelentsd fel polgári peren
2016. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a chip 2012 óta kötelező minden 4 hónaposnál idősebb kutya számára, ha nem nálad született, tehát gazdát váltott, akkor pedig gazdaváltás előtt.

Ezt ti elmulasztottátok, amit nem kellett volna.

A kutya oltási könyvével (bár, ha chip nem volt benne, akkor oltva sem lehetett...), a kutyáról készült fotóiddal, illetve tanúkkal tudod esetleg igazolni, hogy a tiéd.

Tegyél bejelentést lopás miatt.

2016. dec. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem te loptad a szomszédtól.
2016. dec. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!