Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi ez a hisztéria az "Egy...

Mi ez a hisztéria az "Egy kutya négy élete" című film körül?

Figyelt kérdés

Tényleg ekkora probléma az, hogy egy kutyával napi x órát folyamatosan foglalkoznak(láthatóan pozitív megerősítéssel), elég nagy valószínűséggel az élete hátralévő része is átlag felülien fog eltelni és ebből fél percre bedobták egy hullámmedencébe, ellenőrzött körülmények és iszonyatosan nagy biztonság között?

Ilyen alapon az egész ipot be kéne tiltani, mert az arra való felkészülés közben egy segítő folyamatosan hátulról rángatja egy fojtó/szöges nyakörvvel a kutyát, de már olyan videót is láttam ahol egy botot tartottak az álla alá, h szépen fenntartsa a fejét.

Persze ekkor még meg sem említettük az igazi falusi láncra kivert vagy egész életét az udvarban töltő kutyák helyzetét.

(a kutyám amúgy oltásnál is hasonló hisztit vág le)

Vagy ez tényleg csak egy szépen átmaszkírozott propaganda lenne, hogy nézd meg a filmet?



2017. jan. 21. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nevetseges.

Nagyon szeretem a kutyakat,de az allatkimzas nem itt kezdodik.

Ennel 100x szornyubb dolgok tortennek nap mint nap. Azzal meg senki sem foglalkozik.

2017. jan. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Megnéztem mi az a nagy kiakadás... lehet a kutya nem tudta mi ez és csak azért félt, nem hiszem hogy beledobnák a vízbe ha nem tudják biztosra hogy tud úszni.

Amúgy állatorvosnál láttam hevesebben ellenkező kutyát, akkor az is állatkínzás?

A PETA megint unatkozik, nincs jobb dolguk a befogadott állatok 95%-ának elaltatása mellett így megint keverenek egy kis keverni valót.

2017. jan. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Én nagy állat barát vagyok,de olyan hu de nagy állatkínzást nem láttam.Mondjuk szerezhettek volna egy olyan kutyát amelyik nem fél a víztől....
2017. jan. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem a kutya alapjáraton nem félt a víztől, csak nem teljesen idióta, hogy önként bemenjen a fél m-es hullámok közé :) De még a videón lehet is látni, hogy a trainer először azt szeretné, ha magától menne bele, többször visszaemeli és próbálja neki megmutatni a vizet is. Csak ugye ez mégis egy elég ütős jelenet a filmben és nem maradhat ki, ezért beletuszkolja a medencébe a kutyát.
2017. jan. 22. 09:40
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy cukin összevágták mert sokan mondják hogy a felvétel aho la vízben van már több nappal később készült mikor a kutyát hozzászoktatták a vízhez és magától ment be.
2017. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy direkt akarják fúrni ezt a filmet, bosszúból, talán egy másik stúdió, vagy producer is állhat a dolog mögött, ki tudja...

Én is állatbarát vagyok, de a PETA egy túlzásba esett, unatkozó csoport, akik lassan már a rovarirtókkal szemben is felveszik a harcot.

Most már jobban odafigyelnek a trénerek, hogyan kínzás nélkül tanítsák be az állatokat, és a filmekben sem szabad ütni őket, / pl. lovaskocsis vagy kutyaszános jelenetekben ostorozni őket, mint a nagyon régi filmeken láttuk /. Ki is szokás írni egyes filmek végén, hogy a szereplő állatoknak semmi bántódása nem esett. Pl. a Vadon szava egy újabb filmes feldolgozása esetében is ez történt.

Sajnos, a cirkuszok nagy részéről ez nem mondható el, főleg pl. a kínai és indiai cirkuszokban. Ott sokszor rosszul bánnak az állatokkal és rossz körülmények között tartják őket / nem olyan "sztárok", mint a filmben szereplő állatok /. Egy csomó nyugati országban már betiltották a vadállatszámokat, sőt úgy tudom, hogy van, ahol egyáltalán nem szerepelhet semmilyen állat, még kutya sem. Van pár nagyon csúnya videó ill. fotó is a neten, hogy mi folyik vagy folyt a kulisszák mögött a cirkuszokban.

2017. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!