Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért nem tiltják be a Pedigre...

Miért nem tiltják be a Pedigree, Whiskas, Friskies, Kitekat, stb. termékeket, illetve a mindenevő és ragadozó állatoknak gyártott vegán termékeket?

Figyelt kérdés

Igazából már a konkrétan megnevezett termékek is szinte vegánnak minősülbek, hiszen 4% húst és "állati származékot" tartalmaznak.


Miért nincs egy állatvédelmi szabályozás, hogy mondjuk egy kutyatáp nem tartalmazhat 25%-nál kevesebb húst, egy macskatáp pedig 40%-nál kevesebbet? Illetve, hogy a gabona mennyisége ne lehessen több mint a hús és zöldség együttesen, hacsak nem egy kiegészitő malátás készítményről van szó, vagy ilyesmi?


Hogy írhatják rá a friskies nevű szemétnek a csomagolására, hogy teljes értékű kutya/macskatáp?


2019. márc. 4. 15:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Utolsó... Azért azt tudd, hogy magasabb hústartalom mellett is lehet alacsonyabb a fehérje.

Vese bántalmak esetén pedig kifejezetten a gyógytápok az ajánlottak, kattovit, Animonda Integra, de akár Happy Cat vagy Royal Canin termékek... Nem hiszem el, hogy utóbbival nem hozakodott elő a doki.

2019. márc. 5. 17:55
 12/15 A kérdező kommentje:

És amúgy az ajánlottakkal szemben, melyek valóban 25-26% fehérjét tartalmaznak, a Whiskas és Friskies ugyanúgy 30-32-36% fehérjét tartalmaznak mint a standard tápok...

Csak ez a fehérje nem húsból van, de ettőlmég ugyanúgy káros.

2019. márc. 5. 17:59
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Vesés tápja a Hill'snek is van, K/D kidney care néven, illetve a Virbac-nak a Renal tápjai.

Vesebeteg cicának ezeket érdemes, nem pedig olcsó tápot.

2019. márc. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Puffinlekvár ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy engedhetik forgalomba az egyértelműen függőséget okozó jutalomfalatokat?

De valaki már írta, hogy emberi fogyasztásra alkalmas ételek is színvonalon aluliak, na igen. Mondjuk szerintem ezek a tápok csak kievêszítők, úgyis adsz mást is a kutyádnak a tápon kívül.

2019. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Én azt nem értem, hogy engedhetik forgalomba az egyértelműen függőséget okozó jutalomfalatokat?"


Szerintem tiltsuk be a sonkát, mert az enyémnek az a kedvenc jutalomfalatja. :-D

2019. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!