Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatkínzásnak minősül ha...

Az állatkínzásnak minősül ha több macskát lakásban tartanak?

Figyelt kérdés

És soha nem voltak kiengedve ?

Az érdekelne hogy ezt büntetik vagy ez nem minősül állatkínzásnak?



2019. jún. 15. 08:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2019. jún. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Ennyi ezt nem dönti el. Milyen körülményeik vannak? Etetés, tisztaság? Betegek, elhanyagolják őket?

Sok lakásban tartott macska van, akit soha nem engednek ki, ez önmagában nem állatkínzás.

2019. jún. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Több macskát? Mennyit?


Lakásban? Mekkorában?


30 nmes minigarzonban 6 cica igen, de 100nmen 6 cica nem.


Egész más a 6 cica, ha újszülöttek, és akkor is, ha felnőttek.


Az a normális, ha nincsenek kiengedve, ha kiengedik minősül veszélyeztetésnek!

2019. jún. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem az. Az állatkínzás, ha ki van engedve, mert levadássza a védett állatokat
2019. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Amíg kiengedtük őket, addig egy sem érte meg a 3 évet.

A mostani kettő az első csak benti generáció, már 10 évesek. Szerintem rosszabb lenne, ha csak egy lenne egyedül benn, mert sokat vagyunk távol, és jól kijönnek (az egyiket olyan helyről hoztuk, ahol az ottani másik macsek levegőnek nézte azt, akit elhoztunk, miközben ő meg folyton kereste a másik társaságát).

Nem érzem ettől állatkínzónak magam. (Amellett, hogy szerintem is jobb lenne a kinti-benti életmód, de a mi környékünk (kertváros) ehhez már túl veszélyes. Nem akarom, hogy a macskáim fogyóeszközök legyenek.)

2019. jún. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Helyzettől függ.

Ha valaki családtagként szereti és gondozza, az nem kínzás.

Ahol kis helyen sok macska van, nem lehet megfelelően őket gondozni, egymást is irritálják, az már talán kissé kínzás.

Nálam ez a helyzet alakult ki.Több mentett, sérült, kukába dobott, bántalmazott cica került hozzám, egyesével.Nagy lakás,jól érezték magukat a sok gyötrelem után.Egy ponton túl már erősen kivágytak udvarra, a szabadba.Ők nem szenvedtek semmiben, max.hogy nem mehettek ki.

Viszont a család szenvedett a sok cicától.Elképzelhető a sok alomtálca,néha szőnyegre pisilés, szag,szőr, az alapos takarítások ellenére is.Leamortizálták a lakást, minden összekarmolva, kaparva,letépve.

Megoldás mindig van.

Udvar egy részét betonaljú kerítéssel elkerítettük, teteje is van, cicaajtón ide kijárhatnak.Plusz a lakásból kaptak 2 nagy helyiséget,ahol karmolhatnak,be lett nekik jól rendezve.De ha otthon vagyunk, hozzánk is be tudnak jönni.

Most beállt a harmónia, nekik is jó,szabadban vannak biztonságban, nekünk is.

2019. jún. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

A kérdés az, hogy miért kellene kiengedni egy macskát?

És ha igen, akkor miért is kell a macskát, miközben a királypitont nem?

2019. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

ÁVÓ?

Az állatokat félted, vagy az embert gyűlölöd?

2019. jún. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én szeretem az embereket is,és az állatokat is :)

Azért kérdeztem,mert nekünk is nagy lakásunk van,és van egy cicank. Kert városban élünk mi is. Ráadásul kutyás környékén. Viszont a cica szokott kijárni,és igényli is,hogy kojarhasson. Van egy csapoajto felszerelve az ajtonkra hogy bármikor ki illetve be maszkalhasson a lakásba. ivartalanítva van,hála istennek a kutyusokkal is jóban van. Soha semmi gondja nem volt. Viszont(és ezt most nem bantasbol) nem értettem hogy hogy tudnak egy tömb lakásban egy vagy több cicát/kutyát tartani. Amikot barmelyik ismerősömet megkérdeztem,mindegyik azt mondta hogy napi szinten meg van oldva hogy minimum 2x-3x levigyek a kutyust sétálni..viszont erre gondoltam hogy a macskáknak is kell "inger" hogy szaglasszanak,boklasszanak..vagy ez hülyeség?

2019. jún. 15. 17:58
 10/16 anonim ***** válasza:

A macska azért más.

- 18 órát alszik

- a kandúrok pl. a szabadban is sokszor inkább kerülik egymást

- szerintem jobban szokások rabjai, mint a kutyák Pl. a mieinket mindig megviseli, ha változik a napirend, az egyiket különösen.

2019. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!