Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért a kutya lett az ember...

Miért a kutya lett az ember "legjobb barátja"?

Figyelt kérdés
Tudom a sztorit a farkasokról, meg az ősember oda dobta nekik a kaját stb. De, miért nem egy tigris, vagy akármi más, tudom, hogy a kutya tud eggyütt működni az emberrel, de egy macskát, miért nem tudtak úgy megszelidíteni, mint a kutyát? Tök jó lenne, ha ma nem kutyákat tarthatnánk, hanem tigrist, párduct...stb.
2010. júl. 20. 15:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:27


Azt, hogy nem kell hozzá érteni, úgy értettem, hogy egy ló csak akkor kötődik hozzád, ha hajlandó vagy vele társként bánni. Az én lovam érdekes módon mindenhová követ engem, terepen is, és ha meglát, nyihogva jön elém. Tehát nem biztos, hogy a lovis agyonhajszolt lovakból kell kiindulni, de ezért is írtam, a lovakhoz érteni kell. Meg aztán, állítólag sokkal könnyebben lehet őket pl. vakvezetésre is tanítani, mint a kutyákat, és azt mondják, hogy alkalmasabbak a vakvezetésre, mint a kutyák.


Viszont a ló tartásához nagy terület kell, vagy sok pénz, ez pedig nem adatik meg mindenkinek.

2011. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
69%
A farkastól mit várunk? Gondolom kellett nem kevés generáció és szelektálás mire a kutya emberhez kötődő viselkedése rögzült. A farkas nem lesz egyik napról a másikra kutya.Talán az oroszlánnal lehetne kezdeni valamit mert csoportosan él és vadászik ,de ahhoz is kéne néhányszáz év.
2011. szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!