Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Utálom a majmokat, van még...

Utálom a majmokat, van még így valaki?

Figyelt kérdés

Nem tudom egyedül vagyok e de szinte az összes majom idegesít. Például a gorilla, vagy a kisebb majmok nem. De a csimpánz orángután és összes hasonló kikerget a világból.


Imádom szinte az összes állatot de ők a kivételek.


Nem értem miért mondják sokan, hogy cuki meg stb. Aggressziv idegesítő állatok.


Amikot filmben látom őket még az is irritál, akár vígjátékban is...


Szóval ennyi, egyedül vagyok? :DD



2020. ápr. 24. 23:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Oké.
2020. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Igen, van, de még sosem mertem bevallani.:)

Már gyerekkoromban, az Állatkertben sem kedveltem őket és ez az érzés öreg koromra csak erősödött. Talán az a baj velük, hogy túlságosan hasonlítanak az emberhez...

2020. ápr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hát, talán de közbe meg nem annyira.


Csak komolyan nem értem miért vannak ennyire magasztalva egy csomó ember által, :D.


A kissebb majmokkal semmi bajom, ugyhogy lehet tényleg igazad van.

2020. ápr. 24. 23:49
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Csupán utálod a majmokat, vagy félsz is tőlük?
2020. ápr. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vagyok vele, mint te. A gorillák tetszenek is. De én jó pár kisebb majomtól is rosszul vagyok, azoktól amelyeknek csecsemőarca van.

És igen irritálnak filmekben is. Jóbarátokban nem bírtam a majmos részeket, amikor Ross-nak majma volt.

2020. ápr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

En se birom oket, de azt nem tudom melyiknek van csecsemo arca, utolso. Vagy en vagyok tajekozatlan, v feletek csunya gyerekek szuletnek :D

Egyebkent en a delfineket meginkabb nem birom.

2020. ápr. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Én is így vagyok vele. Kb az összes állatot imádom, nagy állat bolond vagyok, de a majmoktól, főleg a nagyobb testűektől egyszerűen rosszul vagyok, irtózom tőlük. Nemtudom, hogy mi az oka.
2020. ápr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk élőben egy térben lennék egyel akkor félnék tőle. De nem hezitálnék, hogy mondjuk lelőjem ha megtámad XD


Énis általában elváltom ha egy filmben megjelenik egy majom

2020. ápr. 25. 00:30
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Csatlakozom, tényleg minden állatot imádok, még a kígyókkal, pókokkal stb sincs bajom, de a majmoktól valamiért nagyon idegenkedem. A kisebbektől nem, elsősorban az emberszabásúaktól (a gibbonokkal mondjuk nincs bajom).
2020. ápr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

Változó, alapból nincs bajom velük, csak bizonyos fajokkal. Az emberek sokszor elnéznek felette, hogy bizonyos majon fajták mennyire agresszív, és sok esetben emberi rosszindulatot mutatni képes állatok tudnak lenni. Ilyenek a csimpánzok és a páviánok, ezeket nagyon nem bírom. Volt az a történet, amikor egy ember csimpánzokat tartott és az egyiknek születésnapjára vett egy tortát, ezt a többiek látták és amikor kiengedte őket megtámadták, konkrétan letépték az arcát, bosszúból, mert nekik nem adott. Ezt a fajta viselkedést eddig nem sok állatnál figyelték meg. A páviánok hasonlóak, de ők csak gátlástalanok, semmi alapvető félelem, tisztelet nincs bennük az ember, vagy más állatok iránt. Az állatoknál, főleg a társas állatoknál pedig a személyes térnek nagy jelentőssége van. Aresszívak, rongálók, lopnak a járókelőktők és túlszaporulat van belőlük. Na meg vannak az ilyen kisméretű csukjásmajom szerű majmok, azok is elég agresszívak.


A gorillákat bírom, az orángutánokat is, az ő viselkedésük sokkal békésebb. Ahogy a bononóké is, akik lényegében szelídebb csimpánzok.


Amiről te beszélsz, az valószínűleg az Uncanny Valley jelenség. Minél emberszerűbb egy állat, annál szimpatikusabb, viszont van egy pont, amikor már majdnem úgy néz ki, mint az ember, de még nem teljesen, ettől írtózunk. Ez összezavarja a perspektívát.

2020. ápr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!