Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lesz-e baja a nyuszimnak, ha...

Lesz-e baja a nyuszimnak, ha lenyalja magáról a betadin oldatot?

Figyelt kérdés
Tegnap ivartalanították a bak nyuszimat. Az állatorvos azt mondta, hogy kenjem neki betadin oldattal a sebet, amíg ki nem szedik a varratot. Mint minden állat, ő is lenyalja magáról ezeket a kence-ficéket. Lesz ettől valami baja, hogy az oldat a szervezetébe jut?

#ivartalanítás #nyúl #Betadin oldat
2020. dec. 19. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja, bőrön keresztül is ugyanúgy belejut.

Erős fertőtlenítő, meg gombaölő a betadin.

Nem szereted a sok nyuszit? :)

https://www.youtube.com/watch?v=pY-GncsZ-UE

2020. dec. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A baetadinetől semmi baja nem lesz. De esetleg egy 10-20 percig ne engedd hogy nyalja és akkor felszívódik.
2020. dec. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja
2020. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Első, szeretem a kis nyuszikat, de mit csináljak annyi nyuszival? Panelházban lakom, nincs annyi helyem, hogy elférjen 6-8 kisnyuszi még. Már a 2 is sok néha. :D

Testvérpárt hoztam haza szeptember elején, 6 hetesen hoztam el őket.

Most négy hónaposak. A nőstény nyulam még fiatal a kisnyuszikhoz, de a bak nyuszi már ivarérett. Szétválasztani olyan hosszú időre őket nem szeretném. Már így is tiszta depiben voltak, hogy nem lehettek együtt másfél hónapig.

Az a videó nagyon cuki, én befeküdnék a nyúltengerbe a kissrác helyében. 😍

2020. dec. 19. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!