Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni lovagolni, ha heti egy alkalommal számolunk egy lovas suliban?

Figyelt kérdés
Már régóta meg akarok tanulni lovagolni, csak hát elég drága dolog..:S
2010. szept. 25. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nem csak utazni akarsz a lovon, akkor ez években mérhető.

De az ember folyamatosan tanul, még 10 év után is.

2010. szept. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez elég összetett dolog...Ha arra gondolsz, hogy mennyi idő alatt lehet futószárról lekerülni osztályba, akkor az kb. 3-4-5 hónap, egyéni adottságoktól és az oktatótól is függ. Van aki "nyeregbe termett", de van akinek kemény munka az alapok elsajátítása. Én több mint 10 éve lovazok, de nem állítom, hogy profin tudok lovagolni...
2010. szept. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze, értem, hogy érted..:) Nem voltam elég pontos, konkrétan arra vagyok kíváncsi, mennyi idő alatt érek el arra a szintre, hogy egyedül ügessek, vágtassak egy lóval. Mondjuk, tekintve, hogy egy élő, érző lényről beszélünk az "utazás" nekem eleve furi..:)
2010. szept. 25. 17:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. egy félévet számoljál. Ennyi idő alatt már valószínüleg boldogulni fogsz a lóval lépésben, ügetésben. A vágta már összetettebb dolog, ahhoz több idő kell, hogy jó lábra ugrasd és stabilan iránytsd a lovat.
2010. szept. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Minimum fél év szerintem! Hiszen először futószáron mész, ott tanulod meg a helyes ülést, és ügetni is fogsz úgy, de szerintem ha nagyon ügyes vagy és született tehetség vagy, akkor fél év alatt lehet már osztályban fogsz menni:D de általában már lépés-ügetésben mehetsz osztályba majd utána tanulsz vágtázni mert az tényleg nem egyszerű! :)
2010. szept. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hasznosak voltak :)
2010. szept. 25. 19:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát heti 1 alkalommal igen csak hosszú lesz. Meg ez ember függő is. Én az elején inkább sokszor mennék keveset, utána meg 1-1 óra is kevés lenne. Nekem könnyű volt a helyzetem, mert ingyen lovagolok, kb 1 hónap volt a futószár heti 3-4 alkalmas kimenetellel, aztán szépen jött a többi, igaz ennek már 10 éve, kb 5 éve csak terepre járok.
2010. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Annyi lemaradt, hogy vágtázni 1000x könnyebb mint ügetni (könnyebb kiülni), de ehhez egy nagyon jó ló, kell amelyik nem akar elrohanni és már a minimális segítségekre is reagál.
2010. szept. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hát én 6 éve lovagolok . elöször 2-3 honapig ügetsz futoszáron sztem . utánna önnálloan .. utánna majd tanulsz olyant h középböl , átlováltás , nagykör stb. és utánna jöhet a vágta :)
2010. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vágtázni lehet futószáron is megfelelő talajjal és jó nagy körön. Én addig nem engednék szabadon lovast, aki nem tud kitárt kezekkel menni mind3 jármódban. Ha ez megy, utána jöhet az irányítás, finomítás.
2010. okt. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!