Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyával vagy macskával...

Kutyával vagy macskával könnyebb lakásban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a macska jobban el van egyedül, a kérdés, hogy mi szól mondjuk a kutya és mi a macska mellett? Macskás ismerőseim szerint a macska nyugisabb, nem kell vele annyit foglalkozni és alomra jár, a kutyások meg azt mondják, hogy az alom akkor is szagossá teheti a lakást, ha rendesen takarítva van, a macska mindenhova felugrál, szétkaparja a bútorokat, és nem tanítható nagyon. Akinek esetleg volt már mindkettő neki mik a tapasztalatai?
2022. okt. 21. 22:27
1 2
 11/18 harebell ***** válasza:
83%
Macskával valamennyire könnyebb, de attól is lehet büdös (hiába van rendszeresen takarítva az alom), a kaparófa ellenére összekarmolhat bútorokat, némelyik fajta meg rettenetesen hullajtja a szőrét. De mindennel együtt sokkal könnyebb velük lakásban, mint kutyával.
2022. okt. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Ez sok mindentől függ. Macskára csak vigyáztam, illetve ismerősnek van. A macskával valóban kevesebb a dolog, de az is tény, hogy az alomnak szaga van. Az szerintem macskafüggő, hogy mennyit rongál, van olyan ismerős, ahol semmit, van ahol sokat.


Kutyával más a helyzet, egy kutyát kiskorában meg kell nevelni és ez melós, később is rendszeresen kell lehordani sétálni, pisilni. Olyan kutyát válassz, aminek a mozgásigényét fedezni tudod. Nekünk Shih-tzunk van. Másfél éves. Nem tesz kárt a lakásban. Napi két sétára (kb 2x2 km, néha több) viszem, illetve 2-3 pisi körre (ilyenkor épp csak pisilni viszem le, 5 perc az egést)? A szőrét nem hullatja, cserébe ápolno kell. Pár hetente fürdik, így nincs kutyaszaga. Cserébe egy igazi családtag, szeretetbomba, imádja a gyerekeket, el lehet vele menni kb bárhova (étterem, szálloda, vonat stb.) , tud viselkedni.

2022. okt. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

Hat mi zart macska wc-t hasznalunk es az alomnak csak akkor van szaga, ha epp frissen kakilt.

Nem tudom mit ertenek itt sokan ezalatt, hogy az alomnak szaga van, alapvetoen nem kene, hogy legyen. Kakinal oke, persze, de amugy az en macskam szerencsere elassa, tehat ha nem vagyok otthon es akkor kakil, de elasta, szinten semmi szag nincs.

De a zart macska wc egy szuper talalmany, ajanlom mindenkinek :)

2022. okt. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nevelésen múlik.

Utálom a kutyákat, de ismerek pár okos benti kutyát. Rombolót mondjuk többet, akik széttépik a kanapét stb...

Macskában is van aki lehugyozza az ágyat, szétkaparja a falat is.


Szerintem ha sokat van foglalkozva velük, nevelve vannak akkor jól viselkednek. Független attól hogy kutya vagy macska.

Nekem bengálim és sziámim van. Hiperaktívak,mégse tesznek semmit se tönkre. Egész napra elmehetek otthonról, nem "buliznak". Tudják mit szabad, mit nem.

Az almot reggel és este takarítom. Nincs szag. Kakilással általában megvárnak, akkor végzik ha otthon vagyok és rögtön kitakarítom.

2022. okt. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%
A gazditól függ, mennyire van büdös, aki állattal igénytelen, az állat nélkül is. A többi az életmód függvénye.
2022. okt. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 harebell ***** válasza:
49%

#13 nem minden cica ássa el, az zárt macskavécé ellenére is belengi a lakást, főleg, ha nincs egyből kiszedve.


#15 Odafigyeléssel minimálisra csökkenthető a szag, de nem mindig a gazdi igénytelensége vagy lustasága, ha lehet érezni.

De szerintem nem is reális elvárni, hogy az állat jelenlétének semmi nyoma ne legyen a lakásban, egyszerűen van, aki bevállalja cserébe az örömért, szeretetért stb, amit kap, és van, aki meg inkább nem.

2022. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
74%
Az én kutyám nem büdös, ismerek más kutyást is, akinek szintén nem büdös a kutyája, és a lakás sem. Ismerek macskát is, aki nem büdös, kutyás-macskás gazdit is, akinek nincs szagproblémája. Van egy szomszédom, akinek van egy macskája és két ivaros kan kutyája, na, ők büdösek, mindig tudom, ha előttem mentek a lifttel.
2022. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt mind2 ,iagzából mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya

Előnyök:


Macska: Úgy a macskák (Kb) 65% lustább csoportba tartozik így nem kell "túl sok" időt vele foglalkozni , általában szobatiszták és a dorombolásukkal szebbé boldogabá teheti a napjaidat.

Kutya: Vele igazi kalandokra mehetsz és mivel elkel vinni sétálni állandóan így a renszeres mozgágsra késztet rá ami ugye nagyon fontos... A kutyák mindig tiszta tiszta szívükből szeretnek akkor is ha te elhanyagolják őket egy kicsit.


Hátrányok:

Macska: a maradék 35% visszont a hiperaktív csoportba tartozik ami sok törött csillárba szétszedet kanapékba széthurcolt Wc papírba.

És csak álltalában szobatiszták szóval ne lepődj meg a meglepi csomagoktól és macska h...gy szagú párnától.

Sokszor nasibárnak tekintenek a gazdájukra .


Kutya: akkár milyen rossz idő van akkor is lekell vinni sétálni . És persze van mikor kihúzol egy HIPERAKTÍV KÖLYKÖT a sok közül na akkor vagy újra vagy csak megéled milyen nehéz kisgyerekes anyukának lenni.....

2022. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!