Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat gyilkolja le a...

Milyen állat gyilkolja le a vadgalambokat a fákról?

Figyelt kérdés

Általában fa alatt találhatók a kitépett tollmaradványok és a tetemdaradok.

Nem egészben van a tetem, tehát NEM CSAK a vére van kiszívva.

Hanem vagy nincs tetem, csak toll, vagy pedig van pár szétcincált testrészlet.

A belső szervei teljesen hiányoznak, csak a megmaradt csontos darabokon van még max minimális hús.


Milyen állat csinál ilyet?


Azt hiszem éjjel vagy hajnalban teszi, mert reggel szoktam megtalálni.



#madártetem #Tetteshatározás
2022. okt. 27. 11:14
1 2
 11/13 xp ali ***** válasza:
Fent írták, hogy mik. Jöhetne hozzánk is galambot enni. Am a galambfiókák fele nem éri meg az 1 éves kort, szal ez normális.
2022. okt. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Felnőtt galambok...


Izé, a nyest v menyét ürüléke milyen?

Szőlőt is esznek ők?


Bagoly van erre mostanában, de ezt gyanítom nem ő a hunyó...

2022. okt. 27. 23:13
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Macska, vagy menyétét, nyest sansosabb. A ragadozó madarak nem hagyják a fészekben, hanem elragadják a fiókát és biztonságos helyen ahol le tudnak szállni, széttépni az áldozatot ott végeznek vele és a húsra is "rámennek".

A nyest a prédamennyiség függvényében fogyasztja el. A belsőséggel kezdi és a vérrel, de megeszi a húst is. "Vérszomjasabb" viszont a macskaféléknél is. Ha beszabadul valahova akkor ha teheti a vadászösztöne által vezérelve megöli az összes állatot akkor is ha csak egyből eszik.

A kedvesen dörgölődő, nyávogó házicirmos csak látszólag olyan békés, valójában egy vérszomjas ragadozó. Lehet dorombolgat az öledben, de kb. mindenre is ráugrik ami kisebb nála. Lustának tűnik, de imád fára mászni és ha elkaphat valamit ami izeg-mozog, kisebb nála akkor azt bizony elkapja és megkóstolja ehető-e. A földön lévő dögből nem fog enni, a friss húst szereti.

A szőlőt a menyét és nyestfélék eszik meg, a macska nem (a szükséges rostokat, növényi vitaminokat a zsákmány belsőségeiben lévő félig emésztett táplálékból veszi magához, az édes ízt egyáltalán nem érzi így nincs "motiválva" a szőlő fogyasztására sem).

2022. okt. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!