Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat kaparászhat a...

Milyen állat kaparászhat a falban?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk egy házat. Teljesen felújított, de 8 éve nem lakták. Felújítás után üresen maradt.


Valami főleg késő este, de reggel/délelőtt is hallottam, hogy kaparászik, ritkán mintha ütögetné a falat. Néha meg tudom mondani pontosan hol, ha kopogok neki abbahagyja. Van, amikor nem tudom beazonosítani hol van. De a hálószoba összes falában hallottam már, és a plafon felől is.


A padláson, udvaron semmilyen állati nyomokat nem találtunk.



2022. dec. 9. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egér, patkány.
2022. dec. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyest, egér, madár, stb. Bármi lehet. A hideg elől bújnak be a melegebb helyekre.
2022. dec. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Somló Volán Zrt. ***** válasza:
75%
Én még régebben hallottam olyanról, hogy van valami féreg, nem biztos, hogy az, csak nem jut eszembe a neve, ami a gerenda plafonú házaknál veszélyes és elrághatja a gerendát. Lehet, hogy hülyeséget mondok, de eskü hallottam ilyenről.
2022. dec. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De hogy kerülhet bele a falba? Rág magának bele alagutat?
2022. dec. 9. 23:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad miből van a fal, de ha pl könnyűszerkezetes akkor a szigetelésben simán tud közlekedni. Érdemes volna valahol megbontani és csapdát betenni mert így tönkremegy a házatok.
2022. dec. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%
Miért nem az ezotéria kategóriába írtad ki?
2022. dec. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Én olvastam face-n egy olyan cikket, hogy pont ilyen helyzetbe voltak egy ház lakói. Kaparászásokat hallotak a falból és hozzád hasónloan ők se találtak nyomokat hogy mi és hogy került oda. Amikor megbontották a falat, kiderűlt hogy egy hatalmas, több ezres egyedszámú darázsfészek volt a falba. Tehát csak úgy ne probáld megnézni hogy mi az, inkább hivjatok szakembert.
2022. dec. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Valószínűleg valami rágcsálóféle lesz, ami abból a szempontból problémás, hogy nem egyedül van ott, hanem többed magával. A házi praktikák nemigen válnak be, oda szakember kell. Szóval találgatás helyett keress valakit, aki felméri mivel állhatsz szemben.
2022. dec. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk van nyest a padláson, volt egér a garázsba, volt patkány a munkahelyemen, felismerek minden mocorgó, kaparászó, kopogó zajt. De ha konkrétan kopogásról is szó van, akkor még az is esélyes, hogy barázdabillegető.
2022. dec. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kólauborkával ***** válasza:
Lehet tényleg azt hallod ahogy a szú perceg. Hasonlíthat kaparászásra a hangja. A fa cuccokat zabálja.
2022. dec. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!