Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet védekezni ha...

Hogy lehet védekezni ha megtámad minket egy nagytestű kutya?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 80 kilós kaukázusi juhászkutya.
2022. dec. 16. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Ebben az esetben már függ attól is, Te, hogy nézel ki.
2022. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
2m, 130 kg. De azért egy ekkora kutyától megijednék. Mi a legjobb taktika ellene ha nincs semmi eszköz nálunk?
2022. dec. 16. 20:38
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én hozzávágnék valamit ha olyan szerencsés vagyok hogy van nálam esernyő, táska stb. Fejbe rúgnám. De szerintem inkább beparázok és ledermedek vagy elfutok, ami gáz, mivel simán utolérne.
2022. dec. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem támad, szemkontaktust kerülve hátrálni vagy nem mozogni. Kővel szemen dobnám, fejét támadnám ahol érzékenyebb, ha persze jut rá idő.
2022. dec. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

2:

Ebben az esetben, ha utol ér, előtte megfordulni és hónaljad alá, kétkezes nyakfogásra törekedni.

Sok szerencsét!

2022. dec. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutya a hozzá legközelebbi dologba harap. Tehát táskát, esernyőt, levetett kabátot kell felé tartani. Fontos, hogy ha ráharapott, akkor aktívan rángatni kell, mert különben rájön, hogy nem élő dolgot harap és eldobja. Közben ordítani, hogy "segítség!".
2022. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elméletben biztosan torkon ragadnám, gyakorlatban ez úgy nézne ki, hogy engem enne meg elsőnek:p
2022. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat...

Kettő kutya jött felém futva ugatva! Egyik ilyen oktató jellegű filmben mondták, hogy semmi futás, csak sétáljak el, szemkontaktust kerüljem, és kiabáljak ilyeneket: helyédre, takarodj, stb. Más választásom úgyse volt, teljesen fegyvertelen voltam, de kő, se bot, se semmi nálam. Hát ezt tettem és még mind a mai napig csak csodálkozom, hogy működött!

2022. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ismeretlen Effect válasza:
7%
Tépd szét előbb te őt! Csak nem a hàlaadási pulyka beszerzési körút lehetsèges mentőöveit vizsgálod? Nyomd ki a szemèt kapd el a tökeit fenyegesd rendőrrel.
2022. dec. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor egy kutya rám akart támadni, a hülye gazdája, egy idióta vénasszony nem kötözte meg, csak sipítozott, hogy a hörgő kutyája pedig jaj de szelíd. Oké, ez csak egy közepes kutya volt, de az is tud harapni. A határozott fellépés és ráordítás elég volt, hogy ne merjen támadni.
2022. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!