Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha önkéntes munkát szeretnék...

Ha önkéntes munkát szeretnék vállalni, vadon élő állatok, (kisemlősök,rágcsálók,ragadozók, egyéb)kaptatok hivatalosan, ingyenesen veszettség elleni megelőző oltást?

Figyelt kérdés

Esetleges marás, harapás esetén. Nem dolgozó lennék, hanem önkéntes munkát szeretnék vállalni, nekem sokat segítene, amennyiben ezen a területen szeretnék majd dolgozni. Ezidáig csak azbutólagos oltássorozatról hallottam, sérülés, ismeretlen állati harapás, marás esetén.

Igényelhető én ilyet valahol?

Köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 27. 11:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Attól függ, milyen önkéntes munkát.
2023. febr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, nem tisztázott, gyakorlatilag szállításban segítség autóval, esetleges mentési pontra való szállítás, talán megfogás, amennyiben sérült az állat.
2023. febr. 27. 11:42
 3/14 polarbeer ***** válasza:
95%

Alapból nem fogsz ingyenes oltást kapni, az tuti.


Milyen szervezetnél végzed ezt az önkéntes munkát?

WWF, valamelyik egyetem, múzeum, kutatóintézet, állatkert?


Mivel az önkéntes munkát sem egyedül fogod végezni, mindenképp a munkaadódtól érdeklődj, hogy milyen lehetőségeid vannak az oltások kapcsán.


Egyébként 30/F terepbiológus vagyok, sokat állatozok (bár nem éppen emlősök) jelenleg a doktori tanulmányaimat végzem, szóval ha ennél bővebb kérdéseid vannak, akkor írj, mert nagyon valószínű, hogy tudok segíteni.


Üdv.:

polarbeer

2023. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedvességed!

Nincs szerződésem, egyenlőre felajánlottam a segítségem csupán egy vadmentő csoportnak, azt hogy ők pontosan melyik szervezettel állnak kapcsolatban, pl finanszírozás, állat orvoslás, etetés, nem tudom, nem látok rá. De mivel nagy segítség lehet nekik a szállítás is, így felajánlottam, de megbeszélésre még nem került sor. Szeretek előre látni, esetleges kötelességekre felkészült, lehetőség szerint tisztán látni.

Ez egy sarkalatos pont, hogy egészségügyileg védve legyek.

Ha még ahogy eddig láttam a posztjaikból, többször előfordult fuvarkérés, stb, akkor biztos nem lenne segítségem.

2023. febr. 27. 11:50
 5/14 polarbeer ***** válasza:
91%

Értem, tehát állatmentő szervezet.


Ezesetben a megbeszélésen ki fog derülni, de nagyon valószínű, hogy nem fogsz ingyen oltást kapni.

Ennek ellenére a veszettség elleni oltást mindenkinek érdemes beadatni, aki vadon élő emlősállatokkal foglalkozik.


Jó hír, hogy a veszettség az elmúlt 5 évben gyakorlatilag eltűnt Magyarországról. A román határ mentén évente 1-2 veszett állat - róka, kecske, denevér - előkerül, de Miskolc vonalától nyugatra kb. 8 éve nem volt veszettség hazánkban, sem állatban, sem emberben.

Szóval ha nem kifejezetten a keleti végeken élsz, akkor a veszettségtől nem kell tartanod.

Ettől függetlenül a harapásokra, karmolásokra, élősködőkre (pl. bolha, rühatka) érdemes odafigyelni, ezeknek jóval nagyobb esélyük van, mint ma Magyarországon veszettséget vadállattól elkapni.


Ezt a videót ajánlom - 8 éves, de alapjaiban érvényes:

https://www.youtube.com/watch?v=1Yt8DHUIwms&ab_channel=Z%C3%..


Üdv.:

polarbeer

2023. febr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan ha csak fuvaros vagy, nem neked kell az allatokat befogni...:D. Te csak szallitasz, igy olyan oriasi baj nem erhet, mert az allatok megfelelo hordozoeszkozben lesznek valoszinuleg, es az egyik helyszinen felpakoljak oket neked, a masikon meg le.

Ehhez nem kell semmi.

2023. febr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzáértő információkat, ez hatalmas segítség.

Igen, régebben már találkoztam a rühösséggel, sajnos borzalmas volt, nyaktól talpig kennem kellett magam, pedig akkor nem is mentés volt, csak használattal érintkeznem. Bolhákra, élősködökre fel vagyok készülve, vannak állataim.

Amitől remegek, az a veszettség, de megynyugtató, hogy ennyire jól van kezelve hazánkban.

Egy denevérmentés alkalmával volt bennem rettegés, megfogni csak munkáskesztyűben mertem, amíg értejöttek, de most szívügyem és remélem, hogy a közeli jövőben már nekem lesz lehetőségem segíteni.

Amúgy ha nem is ingyenes, az oltást az ÁNTSZ-től kell igényelni, vagy háziorvostól?

2023. febr. 27. 12:17
 8/14 A kérdező kommentje:

Jav.

# haszonállattól kaptam rühösséget. :D

2023. febr. 27. 12:20
 9/14 polarbeer ***** válasza:
88%

ÁNTSZ-nél érdemes érdeklődni


Íme a Nemzetközi Oltóközpont (egy profitorientált magáncég!!! így kezeld!!!) leírása a védőoltásról:

[link]


Tehát úgy számolj, hogy idén 3 szuri, jövőre 4. szuri, és 5 évente új szuri.

Egy szuri (Verorab) 18.900 Ft náluk, az infó innen:

[link]


Az ÁNTSZ-nél érdemes szerintem, ha pesti vagy

Infók:

[link]


Az ÁNTSZ árlistáját itt találod (itt "csak" 14.000 egy dózis):

[link] /az-oltokozpont-arlistaja


Üdv.:

polarbeer

2023. febr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 polarbeer ***** válasza:
100%

Az utolsó link (ÁNTSZ árlistája) helyesen itt:


[link]


Remélem, most jól küldte el.

2023. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!