Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A szobából hogyan irthatnám...

A szobából hogyan irthatnám ki a molylepkéket? Milyen eszközzel? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2023. jún. 16. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
2023. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Naftalin golyó kipusztítja őket, kínai boltokban még lehet kapni, de lehetőleg ne lélegezd be, mert mérgező.
2023. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

A ragasztós csapda nagyon hasznos. A nőstény molylepke szaga miatt a hímek beleragadnak, drasztikusan megritkítja az állományt. Ruhamoly elleni változata is van, de én az élelmiszermoly ellenit ajánlom, nálam a szobában is az volt, a ruhamoly elleni változat nem fogta meg őket, de ez igen.

2023. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Termékleírás

Irtószermentes, ragasztós élelmiszermoly rovarcsapda

Aszalványmoly (Plodia interpunctella), készletmoly (Ephestia elutella), lisztmoly (Ephestia kuehniella) és déligyümölcsmoly (Ephestia cautella) ellen

Feromon tartalmú

héten keresztül tartó hatás"


Na de hány héten keresztül?

2023. jún. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
keresd meg hova költöztek be, azt szüntesd meg, a már meglévőeket meg összefogdosod csapdával vagy agyoncsapod.
2023. jún. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2011-ben a vidéki házamból felhoztam egy nagy dobozban lévő kb. 400 db könyvet. Akkor kirepült néhány moly. Tudtam, hogy problémát fognak okozni. Így is lett; még mindig naponta irtom őket. Évente 10-12.000 Ft-ot költök a fent említett BioStop lila és sárga színű csapdákra. Egyébként mindkettőbe remekül beleragadnak. Jelenleg is 5 csapda lóg a lakásban más-más helyiségben. Már két téli kabátomat tönkretettek, amiket ki kellett dobnom. Éppen most vettem - végre - ruhavédő zsákokat (a JYSK-ben). Egy-egy csapdát felvágok csíkokra, s azokat elhelyezem a szekrényekben, ill azok tetejére. Borzalmasan unom már! Nem tudom, mikor pusztulnak ki.
2023. jún. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!