Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni ebben az...

Mit tudnék tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Van egy macskám. Négy éves, ivartalanított kandúr. A probléma az, hogy anyum új párja hozzánk költözött, magával hozva a kutyáját is. A két állat ki nem állhatja egymást, és mivel eddig mind a ketten kinti-benti tartáshoz voltak szokva, így sajnos elszigetelni sem tudjuk őket megfelelően. Sajnos a macska már szinte haza sem jár, egyedül akkor látom egy villanásra míg gyorsan megeszi az ennivalóját és már megy is el, mert ha összetalálkozik a kutyával, az megkergeti és hangosan ugat rá. Félek, hogy végleg itt fog hagyni minket, én erősen ragaszkodom hozzá, nagyon bántana, ha elveszíteném. Mikor anyuméknak említem ezt, annyival elintézik, hogy ,,jaj, rá van szólva a kutyára, majd megszokják egymást". Szerintem nem elég, hogy a vakszerencsére bízzuk. Mit tehetnék, hogy ne utálják egymást annyira? Más, aki volt hasonló helyzetben, hogyan barátkoztatta össze a két állatot?

2023. júl. 28. 16:53
 1/6 A kérdező kommentje:
A kinti-benti tartás alatt azt értem, hogy amikor szeretnének, kimehetnek, de a lakásba is van bejárásuk.
2023. júl. 28. 16:57
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj mindenképp leülnötök és megbeszélnetek a helyzetet mert ez komoly probléma. Meg kell érteniük, hogy a kutyát nevelni kell, következetesen és szigorúan, mert teljesen kizárt hogy idővel megszokják egymást csak úgy maguktól. Veszélyes helyzet, mert nem egyszer volt már példa arra, hogy egy kutya megtámadott egy macskát, ahogy egyébként az is benne van a pakliban, hogy egy esetleges vereketés során a macska megvakítja a kutyát. Viszont valószínűbb, hogy így idővel a kutya elűzi a macskát. Próbálj végig nyugodt maradni, mondd el hogy komolyan aggódsz a cicád miatt és nem akarod elveszíteni. Ha kell, kérjék kiképző segítségét. A macskát pedig biztosítani kell arról hogy biztonságos és nyugodt otthona van. Én javasolnám, hogy a kutya legyen főleg kinti, a macska meg benti, így lehetne a leginkább megoldani a problémát. Valakinek engednie kell.
2023. júl. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
hat ha nincs megoldas valamelyik allatnak mennie kell mert ez nem lesz fenntarthato hosszutavon
2023. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Azt a kutyát nem kéne oda szoktatni.

(kutyát oda sem kellett volna vinni).

Az durva, hogy anyád ennyire nincs tekintettel rád, macskádra.

Az, hogy a kanmajma ilyen hát azon nem lehet változtatni mert gondolom már nem 6 éves.

Szerintem nincs megoldás maximum az, hogy a kutyát kell megtanítani, hogy ne vadászon a macskádra, bár ha a macska már ennyire fél, hogy csak kajálni jár haza ott már önvédelemből is kitudja kaparni a kutya szemét.


Kutyát kell megnevelni!!!

2023. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Hát itt sajnos nincs mit tenni mert a farok mindig fontosabb mint a gyerek érdeke
2023. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Add ajándékba a macskát, mert skkal jobb élete lesz, mint így - tudom, hogy a tiéd, meg szereted, de komolyan mondom.


Anyádnak a kani az első meg a kutyája, akit úgy mellesleg oda sem kellett vna vinni, és kérdés, RÁD mikor morog majd, hol érdekli őket egy macska?

2023. aug. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!