Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki nyúl/tengerimalac tenyésztő lehessen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt addig értem, hogy kellenek hozzá törzskönyves állatok, DE emellé kellenek papírok? Mert a kutya tenyésztéshez és a kennelnév kiállításához kell. Mindemellett ide is kell a betöltött 19. életév? Jó lenne ha valaki MINDENT leirna ezzel kapcsolatban.

Keresgéltem már mindenhol de sajnos sehol sem írnak hasznos infókat.



2023. aug. 31. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tengerimalacnál nem tudom, hogy van e egyáltalán törzslap...


Nyulaknál van, a Magyar Nyúltenyésztők Egyesületéhez kell csatlakozni.

Éves tagdíj mellett évi 1 v. 2 kiállításon kötelezően részt kell venned (saját állataiddal), vagy megszűnik a tagság.


Törpéknél nem egészen tudom, hogy hogy van a törzslapozás, hiszen nem igen látni tetovált füleket, így nem tudom... Lehet nincsenek is rendes papírjaik az állatoknak stb..


Ez a rész nincs annyira komolyan lefedve és beszabályozva, mint kutyánál.


Érdemes tenyésztőknél utánajárni, mivel ismerettségre úgy is szükséged lesz, ahonnan tenyészállatokat vásárolsz, meg ahonnan kapsz szakmai mentorálást.

2023. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Jogilag vagy etikailag? Ez itt a kérdés.
2023. szept. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kéne egy törzskönyvezett tengerimalac.
2023. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2023. szept. 2. 13:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Mint minden háziállatnak nekik is van törzslapuk, ha fajtatiszták. Más különben, hogy lehetne megkülönböztetni a tenyésztőt a szaporítótól? De köszönöm szépen a gyúnyos megjegyzést 3mas.
2023. szept. 2. 13:07
 6/7 A kérdező kommentje:

1 köszönöm szépen a válaszod.


2. Egyértelműen jogilag és etikailag is hisz egy tenyésztő mindkettővel foglalkozik.

2023. szept. 2. 13:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mint minden háziállatnak nekik is van törzslapuk, ha fajtatiszták."


Sajnos ez nem így van, főleg az egzotikus-kisállat berkekben, ha nincs egy fajtaegyesület nincs, aki kiállítsa a törzslapokat. Nem vagyok annyira mélyen benne, de tudtommal nincsen ilyen tengerimalac, degu, csincsilla stb. esetén.


Ezeket találtam:


[link] "elenleg Magyarországon ilyen nem nagyon létezik, szinte minden tenyészet üzleti alapon működik. Nem működik tenyésztői klub sem, így a malacok nem törzskönyvezhetőek, fajtatisztaságuk nem bizonyítható, amivel számos szaporító vissza is él. "


Csincsillából a gazdasági vonalon van egyesület.


Hörcsög téren találtam egy ilyet: "Egy valódi tenyésztő rendelkezik saját honlappal és Facebook oldallal, ahol megismerhetjük a tenyészetet, megtaláljuk a tenyészállatokat, és megtudhatjuk, honnan származnak." Ez sem feltétlenül igaz... Rengeteg szapinak van FB oldala, vagy honlapja, nem ezen múlik, hogy milyen állatai vannak.



"Más különben, hogy lehetne megkülönböztetni a tenyésztőt a szaporítótól?" Nem ez különbözteti meg a tenyésztőt a szaporítótól.

2023. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!