Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van praktika arra hogy egy...

Van praktika arra hogy egy nyuszi megnyugodjon?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztunk egy nyuszit , 1 éves lesz. Elvan magának ,de félek hogy mennyi idő lesz neki megszokni. Nem is merek simogatni , mert egyből össze húzza magát. Valami ötlet? Hogyan jelezzem neki hogy biztonságban van . És hogy nem akarom bántani.

Ki akartam venni a ketrecből de a ketrec hátsó felébe megy gyorsan. Így nem erőltetem rá.

Aki gondolja praktikákat, észre vételeket stb. Nyugodtan írhat. A neten próbáltam utána nezzni de sajnos nyuszikról nem sok minden található .



2023. szept. 6. 10:44
 1/6 anonim válasza:
100%

Adj neki időt más nem kell. Legyen egy kis hely ahova be tud bújni, ha megijed vagy fél mivel zsákmányállat erre szüksége van. Lekenyerezni kajával tudod, de csak olyat adj neki ami nuszinak való.

Pl én amikor szoktattam magamhoz csak kézből adtam a reggeli/vacsorát közbe simogattam játszodtam vele.

Ajánlom nagyon a facebookon a törpenyuszisok csoportot ott minden infót megtalálsz és segítenek, ha van kérdésed.

Boldog nyuszis éveket!!!

2023. szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd a simogatást, egy csomó nyuszi amúgy sem szereti!

Amit tehetsz: ketrecet nyitva hagyod neki, hogy kijöhessen. Hagysz időt, hogy adaptálódjon a helyhez, megszokja a hangokat, a szagokat, a jelenlétedet. Ki fog magától jönni később. Ha kijön, ülj le/feküdj le hozzá a földre, és hagyd, hogy ő jöjjön hozzád. NE nyúlkálj utána, NE húzd magadhoz! Megkínálhatod kézből jutalomfalattal. Ha nagyon félős, akkor először rakj le neki egy jutalomfalatot a földre, hogy el merje venni, így rájön, hogy finom, és idővel ez eléggé motiváló lesz számára, hogy a kezedből is elvegye. Ha már oda mer menni hozzád magától, akkor óvatosan megpróbálhatod simogatni.

Ha ezeket betartod, akkor csak idő kérdése.

2023. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Az első héten hagyd békén teljesen, hogy megszokhassa az új helyét. Én utána kézből etettem reggel és este jó sokáig, az sokat segített. Ha hangosan felolvasol neki, akkor szokja a hangodat. Engedd ki és hasalj a földre, foglald el magad valamivel csöndben és hagyd, hogy ő fedezzen fel téged.
2023. szept. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én olvastam egy praktikát, hogyan lehet rávenni a nyulat, hogy megbízzon benned. Engedd ki a karámba, szobába, ahová akarod, ülj le mellé a földre, és várj. Szerezz egy könyvet, stb, foglald el magad, mert hosszú lesz (zenét, zajt ne magyon csapj). Oda fog menni hozzád, megbökdös az orrával, mrgnéz magának, de ne kapkodj felé, bírd ki simogatás nélkül. Érezni fogod, mikor simizheted meg anélkül, hogy elszakadna.

Az is fontos még szerintem, a nyuszik azt szeretik a legjobban (persze ez változhat egyedenként) ha a fejét vakarod, mert egymásnak is úgy csinálják (elvileg).

2023. szept. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Faforgacsot ti mennyire ajánlatok? A ketrec ajábba ? Szőnyeget raktam neki de lepisilja , gondolom direkt hogy jelölje a területet. Olvastam hogy bele ragad a szőrèbe ezért nem ajánják.
2023. szept. 9. 12:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Ketrec aljába csak szőnyeget, takarót tegyél. Forgácsot max a wc-jébe, de ott is jobb a pellet, max a pellet tetejére szórj egy kicsi forgácsot.

Az össze-vissza pisilés nem alapállapot. Ivartalanítva van a nyuszi? Ha nem, akkor ivartalaníttasd.

2023. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!