Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért karmol a nyuszim?

Miért karmol a nyuszim?

Figyelt kérdés
Új nyuszi gazdi vagyok , 1 hónapja van nálam a nyuszi 1 éves . Nőstény , ivaros . Az elején mikor még új volt mind a kettőnknek a helyzet nagyon aranyos volt , félénk de barátságos . De viszont elkezdett karmolni , férjem is eleget foglalkozik vele de őt nem karmolja meg . Engem meg szinte folyton . Pl.: kézből adtam neki a tápot , mert úgy hallottam így jobban megszokja a kezet és oda kapott ... ki van engedve csak éjszakára zárjuk ketrecbe . Megtanult felugrani a kanapéra és most már gyakran rá is ugrik az embere . És engem akkor is karmol , egyszer elaludtam a kanapén mire ő még nem volt bent a férjem felkeltett azzal hogy megkarmolt . Tanácsokat elfogadok . Mit lehet tenni , miért csinálja . Nem bántom , ha engedi így is simizem .

#nyúl #Nyuszi gazdi
2023. okt. 9. 19:20
 1/4 anonim válasza:
0%
Azért mert horny és szét akarja erotikusan karmolni a hátad :D
2023. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
De agresszívan neked ugrik vagy ahogy megkapaszkodik rajtad beléd áll, megcsúszik rajtad a karma? Mert az hogy mondjuk az öledbe ugrik és beléd áll a karma, inkább azt jelenti, hogy nagy, és le kellene vágni neki, minthogy agresszív lenne.
2023. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Nem biztos, hogy a problémán is segít, de ha hosszú távon tervezel vele, nem ártana ivartalanítani, rengeteg betegségtől megóvhatod ezzel.
2023. okt. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokszor azok a nyulak, akik hozzánk hasonlóan új helyzetbe kerülnek, stresszeltté válhatnak. A karmolás gyakran az idegességi és a szorongás jele lehet. Lehetséges, hogy a nyuszid még mindig próbál alkalmazkodni az új otthonához, és ez okozza a viselkedést.


Itt van néhány tipp, amivel segíthetsz:


1. Alakíts ki egy kényelmes és biztonságos helyet nyuszid számára, ahol el tud vonulni és megnyugodni. Ez lehet egy fészek vagy menedék a ketrecben.

2. Próbálj meg apró lépésekben közeledni a nyuszidhoz. Kezdd azzal, hogy csak a kezedet helyezed a ketrecbe, és engedd meg neki, hogy szaglászhassa és megismerhesse azt. Ezután egyéb játékokat és tárgyakat is helyezhetsz a ketrecbe, hogy fokozatosan hozzászokjon az új dolgokhoz.

3. Amikor ételt ad neki, próbáld meg először a kezedet a tálhoz helyezni, majd az ételt a kezedből adj neki. Így hozzászokhat ahhoz, hogy az érintéseid és a te jelenléted pozitív dolgokat jelentenek számára.

4. Próbálj meg játszani vele, használj interaktív játékokat és adagolókat, amelyek megfelelnek a természetes viselkedésének, például rágcsálda, hancúrozás stb. Ezzel is segíthetsz csökkenteni a stresszt és a szorongást.

5. Kerüld a hirtelen és ijesztő mozdulatokat, ami kiválthatja a karmolási reakciót. Legyél óvatos és türelmes a nyuszi közelében.


Fontos megérteni, hogy minden egyes nyúl különböző, és a viselkedésük is változhat az idő múlásával. Ha a karmolás továbbra is fennáll és aggodalmat okoz, érdemes lehet felkeresni egy állatorvost vagy nyúl szakértőt, akik további tanácsokat és segítséget nyújthatnak a specifikus problémára.

2023. okt. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!