Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vajon mi lehet ez a kaparászás...

Vajon mi lehet ez a kaparászás az ereszcsatornánál?

Figyelt kérdés
Először 2 hete hallottam, akkor nagyon megijedtem, mert azt hittem hogy denevér van a redőnytokban (tudom hogy hasznos hiperszuper állatok, de akkor is utálom őket). Ekkor azonnal telefonnal belefotóztam, de nem volt benne semmi. Ezután minden nap reggel, mikor már sütött a nap, hallottam ugyanezt a hangot, de megfejtettem hogy akkor madarak voltak az ereszben. A múlt héten egyáltalán nem hallottam, viszont most újra visszatért az a valami. Minden este 10-11 körül hallok valami kapirgálást az ereszcsatornából, de csak pár másodpercig, illetve reggel is. Egyébként szinte mindig belenéztem a redőnytokba a hang után, de nem volt benne semmi, ezért talán nem bőregér, illetve az ilyenkor már téli álmot alszik nem? Illetve ez egy csak földszintes ház, tehát a redőnytok csak 2,5 méter magasan van és olyan kicsi a rés rajt, hogy az ujjamat se tudnám bele erőltetni. Tegnap belenéztem az ereszbe létráról, és csak madárpiszkot és magokat találtam benne, ezért gondolom madár lehet a kapirgáló. Na de az éjjel nem aktív, nem? Esetleg nyest, macska?

nov. 17. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Patkanyok... patkanykodnak.
nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Patkányok is vannak... a múlt héten raktam ki 3 rózsaszín kis tasakot (irtószer) 2 nap múlva az összeset megették...
nov. 17. 12:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha az ujjadat se tudod bedugni, hogy férne be oda egy nyest, pláne macska?

Egér ellenben simán lehet, jön a hideg, keresik a szárazabb vackokat, mint pl egy redőnytok. Vigyázni kell, be ne surranjanak pl egy nyitott ablakon.

nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as: nem úgy gondoltam. Azt valószínűsítettem, hogy a csatornán nyest mászik, vagy a redőnytokban denevér van.
nov. 17. 12:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül meglett a rejtélyes kaparászás okozója. Egy cinege lakott a redőnytok feletti kis üregben.
nov. 27. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!