Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy pici garzonba semmijen...

Egy pici garzonba semmijen állatom nem lehet mert mindegyik szenvedne csak?

Figyelt kérdés

Olyan jó lenne vmi kis ölelhető cukorság, de napközben itthon se vagyunk egésznap "be lenne zárva", nagy tere sincs, mert pici garzon csak az egész, nem tudom mikor tudunk elköltözni mert anyagilag nem engedhetünk meg nagyobb albérletet, gyűjteni sem tudunk.

Egy hal, vagy madár, teknösbékában, gekkoban mást meg nem látok, csak hogy állandóan pucolni kéne a terráriumot.

Jól érzem hogy mondjak le állattartásról?

Kutyára sem lenne nagyon idő.

Az üzletekben nincs olyan hogy pl bérelnék egy nyuszit.

Mondjak le az állatokról?



nov. 18. 08:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem egy macska, ha pici korától azt szokná meg, és engednétek, hogy felmásszon erre-arra (és persze lenne is mire, de a falra is fel lehet szerelni mászóalkalmatosságokat), és játszanátok vele, mikor otthon vagytok, akkor ő ellenne egy kis lakásban is.

Csak kellene neki egy bővóhely (akár csak egy nyugis sarok valami "házzal", de lehet ez pl. az ágy alatt is), ahol meg nyugiban lehet, ha arra vágyik, és elege van belőletek 😀

nov. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Ismerősöm 8macskával él 2szoba konyha fürdő speiz előszoba 60nm panelba.

Zárt macska alomba tojnak és néha hámon viszi ki öket sétáltatni felváltva 4-4et a párjával.


Én 3 macskával élek +a 4ik a barátnőm és jól el vannak.


Mi családiba lakunk de inkább benti macskák.

Nálam nyitott kádszerű alom tálba tojnak .


Volt patkányom,hermelinem,halaim,

hörcsög, papagály eddig


Simán tarthatsz kutyát macskát néha vidd le sétálni.

Készülj fel hogy napi szinten kell még a csukjás patkánnyal is foglalkozni én pl mindig vittem magammal parkba ide oda szeretetre méltó lények.


Ha úgy érzed hogy nem biztos a lakhatásod ahol vagytok,ne vállalj állatot mert nehéz el ajándékozni

nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Ja, egy hörcsögnek is elég egy kis alapterületű terrárium, és egy szelíd, kézhez szokott hörcsög is nagyon cuki tud lenni. Gyerekkoromban nekem is volt (meg később is), szabadon lehetett engedni, meg bekuckózott apum ingzsebébe, aztán onnan kandikált ki :)
nov. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De a panelos macskák egész életükben nem tudnak szaladni se egy hosszút?

Majd nagyobba tervezünk költözni, és vinnénk magunkkal. Az alberletben meg nem szerencsés falakra fúrni mászókákat.


Álmodozom családi házról tovabb kerttel :(

nov. 18. 08:20
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

4.

Nekem volt kinti és benti macskám is, azt tapasztaltam, hogy a macska jókedvből nem rohangál "hosszút" :)

A lakásban játékból felpörgött néha, de csak pár lépést szaladt, "kifarolt", ugrált fel mindenre, de igazán szaladni csak a kajazörgésre szaladt 😀

A kinti meg akkor, ha egy másik kergette, de azt szerintem tudta volna nélkülözni...

nov. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Cicám és nyuszim is van.

Kertesházban lakunk, a cica szabadon kijárhat, de így is az ideje 90%-át bent tölti velem a szobában. Csak pisilni, kakilni megy ki, illetve ha jó idő van akkor szeret a teraszon lenni, de ott is csak lustálkodik. Sose megy sehova, azt se használja ki, hogy nagy a ház, ő a szobában érzi magát a legjobban. A nyuszimnak meg főleg elég a szoba, ha itthon vagyok teljesen szabadon van, de még ígyis inkább a ketrecben, a saját kis helyén van sokat pedig nyitva az ajtó. Jól érzik magukat így.

Én inkább az anyagiakon gondolkodnék, annak függvényében, amit írtál erről, mert sajnos nem kevés pénz az állattartás akkor sem, ha minden rendben van velük. És az alapvető dolgok mellett mindig jó, ha van félretett pénz, mert bármikor jöhet pl egy váratlan állatorvosi kiadás.

nov. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

" vmi kis ölelhető cukorság"

Ezért a mentalitástért kapásból azt mondanám, hogy semmilyen állatot se. Az élő állat nem ölelgetésre van. És ha a kutya/macska/akármi nem akarja, hogy ölelgesd? Egyébként az állatok nagy része nem szereti az ölelgetést egyébként sem, maximum elviseli.

Plüss állatot ajánlanék erre inkább.

Egyébként kis alapterületen is ellehet egy nyugodtabb macska, de úgy, hogy nem vagy otthon és bizonytalanok az anyagi körülményeid, inkább elengedném az állattartást, mert a felelősségvállalás ott kezdődik, hogy eleget tudsz ráfordítani, akkor is, ha kiderül, hogy kezeltetni kell a betegségét, illetve hogy egy esetleges költözés se lenne ok az állattól megszabadulni, stb..

nov. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Aki azt mondja,panelba,igazából bármelyik lakásba,4-6-8 macska nem büdös,az hazudik.Az,aki együtt él ennyi macskával lehet nem érzi,csak az aki vendégségbe megy.Kérdező,olyan állatot tarts,ami tényleg kevés elfoglaltságot igényel.A macska nem ilyen.Akvárium,hörcsög.
nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Én nem tudom azt aláírni amit a többi válaszoló mond. Több macskám is van, az utolsó kettőt kifejezetten benti macsnak szántam, de ahogy kezdtek cseperedni, egyre kisebb lett nekik a szobám, majd kiengedtem a ház többi részébe, majd ahogy nyitva volt az ajtó kikiváncsiskodtak a kertbe. Jelenleg kevesebbet vannak itthon mint amennyit lófrálnak. De persze egynek elég lehet egy garzon is, de nyilván szereti ha nagyobb helye van. A kijárásos dologgal meg, ha csak nem valami nagyon elszigetelt helyen laksz, vagy tanyán, akkor én sem értek egyet. Az összes macsom kijárós, vidéken lakunk, de tisztában vagyok vele hogy sajnos bármelyik nap érheti őket valami. De őket már nem lehetne bent tartani lakásban, hozzászoktak a szabadsághoz, megőrülnének.
nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6%

9-es vagyok, igazából csak arra akartam utalni hogy a macs természetétől is függ, de szerintem a többség inkább csavargós, mintsem hogy punnyadjon egy szobában egész nap, ha van választása…

Ettől független el vannak lakásban is de több macsnak kicsi egy garzon szerintem.

nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!