Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Díszes szarvasbéka nem akar...

Díszes szarvasbéka nem akar enni , mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vettem pár napja egy szarvasbékát, 3 napja nem eszik, azt mondták előtte 2 napja nem volt etetve. Mennyi időnként esznek? Próbáltam mindent , fagyasztott halat, kis csótányt, lisztkukacot, de még csak rá sem próbál.

febr. 21. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
fűtesz rá? Hány fok van nála a terrárium hidegebb és melegebb végében?
febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hidegebb részén 22.5 fok melegebben részén 25 fok körül. Növeljem esetleg? A melegebb sarokba fészkel.
febr. 22. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
én 26-28 fokon tartom őket a melegebb részen, de nem hiszem hogy az egy fok miatt nem eszik... mekkora? mert ha kifejlett, akkor heti 2x elég neki enni
febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ilyen 5 centi körüli lehet kb
febr. 23. 09:16
 5/8 anonim ***** válasza:

evett már azóta?

Azért egy ilyen kicsinek még 2 naponta ennie kellene

febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csipeszről azóta sem evett, szórtam be neki vegyesen élességállatot. Talán mintha hiányozna belőle, de nem láttam még enni azóta sem:/
febr. 26. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik eszik csipeszről, és meg is kell neki tanítani.

Én úgy csináltam, hogy közvetlenül az orra előtt engedtem el az eleségállatot (tücsköt). ha nem kapta el, megfogtam, és újra előtte engedtem el. Egyre gyorsabban rákapott, végül már a csipeszről is megette...

Nem tudom, mivel próbálkoztál még, a tücsök a legjobb, a csótány meg a kukacok hamar elbújnak. Lisztkukac, gyászbogárlárva ha benn hagyod, akár meg is rághatja az állatodat.

Fagyasztott halat nálam 3 példányból 1 eszik... nem annyira szeretik.

febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elvileg eddig is csipeszről volt etetve, próbáltam én is többször elé rakni az elégséget de nem akarja felvenni akkor sem. Nincs már ötletem
febr. 27. 19:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!