Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért hívják az emberek a...

Miért hívják az emberek a háziállatokat családtagnak?

Figyelt kérdés
Ha van egy macska az mitől családtag? Az egy macska. A család háziállata nem családtag. Ha a helyén kezelnénk a dolgokat picit jobb világban élhetnénk szerintem. Kinek mi a véleménye erről?

febr. 28. 10:23
A kérdező szavazást indított:
Családtag csak ember lehet
Családtag akár állat is lehet
46 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
90%
Vannak, akik olyan közel érzik magukhoz a háziállatukat, mint a valódi családtagjaikat. Tetszik, nem tetszik, ez van.
febr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
89%

Nem hívom családtagnak a kutyámat, de úgy tekintek rá.

8 éve része az életemnek, és mivel egy kistestű, de aktív Jack Russellről van szó, nagyon sok helyre velem tart és mindenhol örömmel látják. Az együtt töltött idő pedig erős kötelék, olyan, amilyen sokszor a családtagok között sem alakult ki.

Szóval, igen, én nagyon szeretem a kutyámat, és pontosan így van helyén kezelve a dolog, ettől lesz szebb, jobb az én világom.

febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
84%

Nekem gyerekkoromban volt egy kutyám, aki nagyon nagyon szerettem, sok időt töltöttem vele, mikor kicsi volt és rossz idő volt, még be is másztam vele a kutyaházba, hogy szokja meg ne féljen. Szóval nagyon szerettem, de mindig tudtam, hogy hol a helye. A háziállatom volt, nem a testvérem. Most felnőttként is tervezek kutyát tartani, amint meg tudom teremteni a normális körülményeket az udvaron. El tudom képzelni, hogy bizonyos értelemben a családrésze, de nem lesz szó szerint értelmezve nem lesz családtag. Bár biztos nagyon fogom szeretni. Szerintem sokan szintén úgy értik a családtagot, hogy a család része, de nem egyenrangú az emberekkel.

Van egy rokon, ahol családtagként van kezelve a kutya, de ott meghalt az egyetlen gyerek aki volt, szóval szerintem tökre érthető. De általába véve engem is bosszant ha emberek szintjére magasztalják fel az állatot, vagy még annál is magasabbra. Érthetetlen, de szívük joga.

febr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg attól lenne jobb a világ ha többen tekintenék családtagnak az állatot és talán kevesebb agyonvert, kidobott, megkínzott állat lenne
febr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
95%
Én családtagként tekintek a kutyámra. Azért gondolok rá így, mert minden közös programba igyekszem bevonni, ahova lehet elviszem magammal. Az érdekeit figyelembe véve döntök a dolgainkban. Van ahol a kutya nem családtag, csak arra kell, hogy őrizze a házat, jelezzen ha valaki megy a házhoz. És egy oltást vagy egy chipet sem érdemel. Az sem baj ha élen nem tud inni mert befagy a kutya víze
febr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván az állatok szélsőséges humanizálása nálam is elrúgná a pöttyöst, pedig gazdi vagyok. Ez alatt pedig azt értem, hogy Fifike ne kapjon naponta más rucit, ne gügyögjünk neki, ne vigyük minden héten kozmetikushoz, bélszínnel sem kell etetni és az esti mesét sem igényli.

Ellenben felelős gazdiként mindenki tegyen meg mindent az állata jólétéért, tökmindegy, hogy családtagként viszonyul hozzá vagy sem.

febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
78%
Mert azt a szerepet tölti be
febr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
86%

Mert az nem háziállat, hanem családtag. Nem vér szerinti, de ez nem példa nélküli a világban.


A háziállat meg egy háznál, ház körül tartott állat.

febr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
19%

Az állatok sosem lesznek családtagok.

Buta emberek töltik be velük a fejükben az űrt, amit családzagoknak kellene. Ez így egyszerűbb nekik. A gyerek visszabeszélne, sőt akarata is lenne, a gyerek sokba kerül, nem hagyja hogy csak úgy dögönyözzék. És a legfontosabb. A kutya/macska buta állat, ez által lehet rajtuk uralkodni, elhitetni velük hogy te valaki vagy. Nem kell ezt kiérdemelni.

Én elítélem a hobbicélú állattartást, teljes ember nem tart poénból állatot. A haszon állat, esetleg indokkal a kutya/macskatartás oké

febr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem neked miért fáj ha valaki családtagnak tekinti? Ettől lenne jobb a világ?

Az nem fáj amikor az 1 méteres láncon éhen hal/megfagy/hőgutát kap a kutya? Amikor a nemkívánt szaporulatot egy dobozban kirakják az erdőszélre? Amikor nem kell már az állat és agyonverik, kidobják? Szerintem meg akkor élnénk jobb világba ha ezek megszűnnének.

febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!