Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kutya/macska vajon képes...

A kutya/macska vajon képes arra, hogy megtanulja a gazdija nevét?

Figyelt kérdés
Vajon rájönnek arra, hogy mi a gazdijuk neve?

márc. 2. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Hát, az én kutyám nem képes rá. Milliószor elmondtam neki, hogy Özvegy Kibernyánszki Józsefné, de csak liheg vagy ugat. A macskám is tiszta gáz. Próbálkozik szerencsétlen, de hát amit mond, az nem is hasonlít a nevemre.
márc. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hallásérültek hangjelző kutyáinál találkozni ilyennel. Hogy a kutya képes megtanulni azt, hogyha szólítják a gazdáját akkor jelez neki. De, hogy pontosan ez hogyan működik nem tudom egy youtube videóba láttam egyszer.
márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
A kutya szerintem képes lehet. Meg amikor a kutyatársukat hívják, az is le kell hogy essen nekik, hiszen a saját nevüket is felismerik.
márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
A macska is felismeri a saját nevét.
márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy felismerik a saját nevüket. :)

Meg nyilván nem azt várom, hogy visszamondják a nevemet 😂

Csak ha mondjuk engem a nevemen szólít valaki, akkor felismerik-e, hogy most engem hívnak. Erről szólt a kérdés.

Köszi a válaszokat! :)

márc. 2. 14:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyáéknak van egy németjuhásza, 12 éves. Én 14 voltam amikor hoztuk, szóval fiatal korában még otthon laktam és rengeteget foglalkoztam vele (anyáék is). De már vagy 6 éve elköltöztem otthonról. Havi egyszer megyek haza. Mindig írok anyámnak amikor már közel vagyunk, és akkor ő mindig mondja a kutyának hogy "jön az Erzsike!" ( nem ez a nevem, de most legyen ez). És a kutya szó szerint megőrül, rohan a kapuhoz és néz ki rajta abba az irányba ahonnan jövünk.
márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Szoktam mondani a kutyámnak, hogy most nem érek rá, a férjemet (nevén hívom) kérje meg, hogy játszon vele. Megérti és megy is hozzá rögtön.
márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Sőt, a mi idős cicánk (a kora csak azért fontos, mert sokáig élt, úgyhogy bőven volt ideje tanulni) egy idő után már az állatorvos nevét is felismerte. Az utolsó években ugye már sokat betegeskedett szegény, úgyhogy hallotta épp elégszer, hogy (egyszerűsítek a példa kedvéért) "Cirmi nincs jól, elviszem holnap a Pölöskeihez).
márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jó volt ezeket a történeteket olvasni :) 😊
márc. 2. 15:45
 10/14 Grimfox ***** válasza:
100%
A mi kutyánk, amíg nem volt ennyire öreg, a családtagok neveit felismerte. Ha mondtuk neki, hogy menjen oda X-hez, odament. Már majdnem süket, így nem tudom, még menne e neki a dolog.
márc. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!