Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem a kaparófát használja,...

Nem a kaparófát használja, mit tegyünk még?

Figyelt kérdés

Van egy cicánk, aki kijárós, kint is élesítheti a karmát (látom is fán mászogatni), bent is vettünk neki kaparófát, de rászokott a kanapé oldalára. Azt csinálja, hogy befut, jól megélesíti a karmát, majd ki.

Már mutogattuk neki ezerszer a kaparófát, lefújtuk anti-macska sprével a kanapét, rászóltunk, de ennek semmi sem használ. Rettenet. Szerintem már érzi; hogy idegesít, azért is ott élesíti. Már kihúzta belőle a szálakat. Új kanapét terveztünk amúgy is venni, de így nem merek.


márc. 13. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kaparófát is használja? Fontos, hogy olyan helyen legyen, ami tetszik neki, a macskák már csak ilyen kényes jószágok. Az enyém nem használta a kaparófát, amikor megkapta, helyette továbbra is a puffon élesítette a karmait. Aztán megcseréltem a puff helyét a kaparófával, és ez megoldotta a problémát. Nyilván nem azt mondom, hogy tedd a kaparófát a kanapé helyére. 😄 Csak legyen valami olyan helyen, amit szeret.
márc. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hmm ez jó ötlet lenne. Csak a kanapé mellé van így is rakva, és a fa és a kanapé mellé bebújik élesíteni a kanapén. :D Lehet keresek más helyet amit szeret, csak fogalmam sincs mi lenne megfelelő.
márc. 13. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vegyél kanapévédőt ebből, vagy csak teríts arra a részre : bársonyt! Rühellik a macskák az anyagát 😀🤷‍♀️
márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kaparófát oda kell tenni, ahol kaparni akar.

Amúgy vannak ilyen bútorra ragasztható kaparófelületek. Tépőzárasok vagy öntapadós:


[link]

márc. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még az is jó lehet, hogy bevonod olyan anyaggal a kaparófát, mint a kanapé szövete.


Nálunk az egyik kapanészekciónak durvább szövetborítása van, azt imádja, a kaparófa ahhoz képest, érintésre selymesebb.


Na, lusta ember mit csinál? Rendeltem még egy db "párnahuzatot", rétekertem a kaparójára, azóta odamegy :D


Jól van, cica...

márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!