Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya vagy macska illik...

Kutya vagy macska illik hozzánk életvitel alapján?

Figyelt kérdés

Lakásban élünk, csak 2 erkélyünk van, viszont a környék maga zöldövezet. Ketten vagyunk egyenlőre, de 2 -3 év múlva szeretnénk kisbabát is. Férjem hétfőtől péntekig reggel 7 és kb este 8 között dolgozik, 15.00-ig van a kötelező munkaideje, azután haza ugrik fél órára, a nap többi része már szabadabb mert maszek munka, de nem otthonról. A hétvége mindig szabad neki. Az én munkarendem kiszámíthatatlan, havonta kapom meg a beosztást, hétvégén is dolgozom ha rám esik éppen, és 12 órázom (8-20.00 között). Viszont csak részmunkaidős vagyok, havi 11 napot dolgozom, a többi szabad. Nincs egyéb munkám, hobbim, kötelező dolgom a hónap többi napján.

Ha hétvégén mindketten szabadok vagyunk, akkor télen társasozunk, iszogatunk, filmet nézünk, tavasszal és nyáron séta a közeli erdős részen, vagy sütögetés a kijelölt helyen, nyaralni szoktunk évente 1 hetet Horvátországban. Ezen kívül a hétvégék még a szüleink látogatásával tellnek, közös ebédek, estig beszélgetés.

Szóval ilyen “unalmas” életvitelű pár vagyunk, nem tudok nagyon több jellemzőt írni magunkról. Ami még fontos hogy van 2 ketrecben tartott törpenyuszink.


márc. 14. 17:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
35%
Szerintem kistestű kutya.
márc. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Hat, nehez kerdes. Azokon a napokon, amikor te is es a ferjed is egyszerre dolgoztok, akkor a kutya egyedul lenne este 8-ig, ha jol ertem.

Az oke, hogy hazaugrik egyszer 30 percre, de azert ez nem annyira optimalis. Ha felvaltva dolgoztok es a kutya nincs egyedul naponta 8-9 oranal tobbet, akkor oke.

Nyuszikkal kapcsolatban nincs tapasztalatom, ami tuti, hogy egy szobaban ne legyenek, de a tovabbiakhoz nem ertek. Talan meg igy is elegge stresszelnek egymast, passz.

márc. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Amelyik a szívetekhez közelebb áll. Ezalapján megoldható a kutya is, de mi van, ha változik az életkörülményed és nem havi 11 napot melózol? Hosszú távon is folytatni akarod ezt a munkát? Mert ha igen, akkor oké.


Aztán vegyétek figyelembe, hogy nevelni is tudnátok-e egy kutyát? Értetek hozzá? Vagy elmentek kutyasuliba?

márc. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Egy kistestű kutya és egy macska is optimális az alapján amit leírtál (Nagytestű kutyát csak akkor javasolnám, ha kertes házban élnétek vagy tervben lenne, mert ha egyedül kell hagyni huzamosabb időre, az egyikőtöknek sem jó lakásban. Vagy esetleg ha nagyon aktívak vagytok, de ezt nem említetted a kérdésben.)
márc. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Akváriumba halak nektek az valo.
márc. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 masterboy. válasza:
8%
Egyértelműen kutya
márc. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Macska nem való a természetes prédaállata, azaz a nyúl mellé. Ha nem bántja, a nyuszi akkor sem fogja komfortosan érezni magát a közelében (mint ahogy a birka sem a farkas mellett).
márc. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Egyik se. Nem tárgy. Élőlény.
márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ilyen paraméterek mellett egyik sem. Kutyának borzasztó hosszú az egyedül töltött idő, és túl hosszú a séták között eltelt idő is.


Sem kutya, sem macska mellé nem valóak a nyulak.


Foglalkozzatok a nyulakkal, ennyi info alapján én nem érzem azt, hogy nektek kéne még egy állat.

márc. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Lehet nem leszek "Top komment" ,de ez van.

Véleményem:

Macska ehhez az életvitelhez abszolút illik. Ezzel szerintem sokan egyetértenek,de...


Kutya is... viszont nem akárhogy.

Szerintem ne gondolkozz se tenyésztőbe,se sima "vásárlással" (jófogás és társai). És hogy miért?

Mert egyébként nem való. Igen...kicsit zavarosan írom. Nektek ehhez az időbeosztása nem való

Viszont ott vannak a menhelyek..azoknak a kutyáknak sokkal jobb bárhol máshol,mint a ketrecben. Hiszen vannak akik évekig beragadnak. Nálatok jobb helye lenne.

Persze itt nem arról van szó,hogy aki nem teheti meg és van ideje az ne vegyen tenyésztőtől, de nektek nincs sok időtök rá.

Szóval tegyétek jobbá egy menhelyi Kutya életét és had pihenjen a ti szőnyegeteken a hideg kennel helyett.


Viszont nektek CSAK és KIZÁRÓLAG 10 hónapos kortól ajánlom. Higgyétek el, nektek lesz könnyebb...NE kölyköt válasszatok! És ne adjátok fel mert nem minden menhely ad csak úgy kutyát. Nekünk másodjára sikerült


Elsőnek nem tetszett,hogy egy héten 1x 12órát egyedül van a kutya (a többi nap egésznap van mellette van valaki)


A jelenlegi kutyusunkat ahonnan elhoztuk azt mondták: "legyen víze,kajája,melegben legyen,mozogjon,szeressétek!"

Ennyi...

És szerintem kibírja inkább egy héten 1x azt a 12órát,minthogy egésznap a rácsok mögött legyen...

márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!