Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tart valaki mókust otthon?

Tart valaki mókust otthon?

Figyelt kérdés
mi a véleményetek róla? Akarok venni egy mókust itthonra el játszadozni vele meg minden. Mennyibe kerül egy?
2009. jan. 17. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
10-12 ezer ft egy kifejlett állat
2009. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy nem érzi jól magát lakásban, mert nagy mozgásigényű, ugraburga, szabadságszerető állat. a ketrecet, amiben amúgy tartani szokás, nagyon rosszul tűri. én is szerettem volna régen mókust, hiszen nagyon aranyos állat(nak tűnik). én ezek miatt mondtam le róla. ezenkívül fontos tudnod, hogy a mókus csak ránézésre meg a mesében egy tünemény: kimondottan agresszív, vad állatka! (és azok is, amiket boltban veszel, nem csak a vadon élők)
2009. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezer más állat alkalmasabb arra, hogy játszál vele


volt egy mókus, mindig tőlünk gyűjtötte be a diót.

idén nem jött szüretelni, aztán megjelent, amikor már nem volt dió

lehet, hogy azóta éhen halt. Nem tudom, ki foghatta be ősszel, hogy nem jött élelmet gyűjteni :(((((

2009. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne csak azt nézd, hogy Te akarsz az állattal játszani, hanem azt is, hogy az adott állat szeret-e az emberrel játszani! A mókus látod, nem nagyon...

Inkább legyen cicád vagy kutyád, vagy ha ezeket a szüleid nem engedik, nyuszid, mert az is megszokja az embert, nagyon aranyos!

2009. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy barátnöm akik hoztak haza egy mokust , kb 3-4 napig birták, aranyos volt meg minden, de amit müvelt, ... ! mindenre ugrik, minden érdekli, a függönytöl kezdve a konyhabutorig, stb... és nem ém egy cicus akit állandóan lehet simogatni, szerintem másba gondolkodj, ök bevitték az állatkertbe 5. napon
2009. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

A hatályos törvények és jogszabályok értelmében erdei mókust otthon tartani TILOS.


Egyéb mókus fajtákat, amiket állatkereskedésben lehet kapni viszont lehet tartani, és szintén nagy örömet tud okozni a látványuk és a tartásuk is.


Linkek:

[link]


Árak: 40-55ezer és ingyen (2db)

[link]


Még egyszer ismétlem, ez törvénybe ütközik, de a te dolgod mit csinálsz.

2009. jan. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

tessék szabadon hagyni a mókuskákat !!!

kérem, plíííííz

2009. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg féle mókus létezik, vannak védettek is. Amire te anyagilag is gondolhatsz, az a burunduk, vagy csíkos mókus, ami kb 8-10 ezer ft. A probléma ott van, hogy egy mokuska fogazata alkalmas arra, hogy csonttal együtt harapja le az ujjadat, ha megijeszted, vagy rosszul fogod. Simogatni csak olyan állatot lehet, amelyiket a tenyésztője már újszülött korában megismertetett az emberrel, és nem alakult ki benne a természetes félelem irántunk. Természetesen ennek az extra törődésnek a tenyésztő vastagon megkéri az árát! De a nem szelíd mókust is lehet nézegetni, de mindenképp óriási ketrecre van szüksége, mert nagyon nagy a mozgás igénye, és idegileg megviseli a bezártság.Ha pl van egy teraszod, amit át tudsz alakítani móku ketreccé, nem is sok idő alatt lehetnek saját mókusbébijeid, akiket te szelidíthetsz meg, és simogathatsz is. Sok szerencsét! sz.k.
2009. jan. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekem van egy kanadai vörösmókusom és levan a ketrecében :) Mindennap teker a móluskerekében jó 4 órát (persze felbontva) és akkor nagyon jól érzi magát. Igen kíváncsi és nagyon jól le lehet vele lenni ha unatkozol :D Persze nem javaslom. Egy idejig még poén, de hidd el egy kutya vagy macska (én kutya párti vok :P) sokkal jobb választás lenne, ha sokat unatkozol és kell vki aki minidg meghallgat, megdimizheted stb... A mókusok vadállatok, -persze ezt nem úgy kell elképzelni h agyarai vannak meg minden :P , de akkor is. Nem érdemes kiszakítani az élővilágából. Én is csak azért tartom meg és gonodzom még mindig az enyémet, mert ketrecben született és nm hiszem h boldogulna a nagyvilágban :S
2010. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
jha am elfelejtettem mondani h rohadtul nem 10-12 Ft egy mókus!!! Az enyém pl. 65 ezer volt
2010. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!