Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen költségekkel jár egy...

Milyen költségekkel jár egy ló tartása?

Figyelt kérdés

Lányom lovagolni jár és nagyon szeretne egy saját lovat. Viszont mielőtt rábólintanánk, szeretnénk utánajárni, hogy mivel is járna, ha lenne saját lovunk. Rengeteg helye lenne, istállónk is van, de ez ugye még nem elég neki. Összeségében arra lennék kíváncsi, hogy mennyibe kerülne egy "átlagos" ló, valamint havonta kb. mennyibe kerülne a tartása.

Ha megengedhetjük magunknak az összeget, akkor jobban beleásom magam a lótartás rejtelmeibe.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. ápr. 25. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kell ugye széna,szalma,zab.

Nem tudom,merre laktok,de a környéken kéne érdeklődni az árak iránt.

Plusz 6 hetente patkolás,állatorvos(egy kólikaműtét pl.százezres nagyságrendű).

Ha bértartásban gondolkodtok,40-90 ezer ft között van helytől, szolgáltatástól függően.

Van egy oldal:

www.paci.hu

A fórumon is tedd fel ezt a kérdést,alaposabb választ kapsz.

Van ott olyan is,a hirdetések között,hogy "Feles bértartás",bértartási díj feléért annyit lovagol,amennyit akar.

Gondolni kell háznál tartott lónál arra is,ki fogja eteni,ganézni,nem tudtok elutazni stb.Van-e karám,a lónak kínzás egész nap az istállóban állni,lesz-e másik ló mellette,lévén hogy társas lények.

Hova teszitek a trágyát,hirtelen ezek a kérdések,amik eszembe jutottak.

2009. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lóárakat el is felejtettem:

Milyen fajtára gondoltok?Az,hogyv "átlagos ló",igen kevés információ.

Mennyire tud lovagolni a gyerek,mennyi idős,mik a további tervei?

2009. ápr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Egy saját ló tartása elég nagy luxus azért,hogy a lányod néhányszor lovagolni tudjon,nem beszélve a sok munkáról,törődésről,ami ezzel együtt jár.Én sem tudok pontos árat mondani,de mivel élőlényről van szó,nem csak anyagi része van a dolognak.Na és persze a váratlan kiadásokra is fel kell készülni(betegség esetén).Szerintem a költségek havi szinten kb egy autó fenntartásával egyeznek meg.
2009. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos ló - nem fiatal, mert a lányod fiatal, mellé tapasztalt ló kell -, átlagos belovagoltsággal 200-300e ft között mozog.

Ha otthon tartod, kell neki széna 1 kisbála min./nap.Az 300-350ft körül an, vagy vehetsz körbálát, ami 5 és 6e ft között mozog, kb.10-15 kisbálának felel meg - ha elég tömött.

Zab nemigazán kell neki, ha hobbiló, de adhatsz neki, 1-2kg a napi adag.30-40 ft között mozog az ára.

Kell alá szalma, kisbálája max 200ft (de az már drágábbnak számít), ebből szerintem kétnaponta használsz egyet, de talán még tovább is kitart, tekintve hogy nem cseréled az egész almot, csak a trágyás/vizeletes részt.

Körmölés hathetente, 3e körül van, ha patkolni kell, mert olyan a terep (sokat mentek betonon), min 5e.

Oltás, féreghajtás félévente, ez kb.12e.


Nagyjából egyébként max. 25e-ből ki lehet hozni egy lovat a nyári időszakban, télen ez megugorhat, mert több takarmány kell neki a hideg miatt.


És sajnos valóban: a kólika. Műtétje 3-400e ft körül van + utókezelés, persze nem minden kólikának műtét a vége, de ha kijön a doki, min.15e, maximum nincs( mint általában ez elmondható a lovasvilágban) :)


Én azt szoktam mondani, ne tartson lovat, akinek nincs a bankban félmilliója, ami nem mindig igaz, de ha felelősen gondolkodsz, tégy így.


Sok sikert a lovazáshoz - így vagy úgy! :)

2009. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Tényleg jobban járnátok,ha már saját ló kell,ha egy közeli,jó körülményeket biztosító lovardában(ahol esetleg még oktató is van,aki foglalkozik a gyerekkel,neki még biztos,hogy kell segítség)helyeznétek el.
2009. ápr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már szinte mindent leírtak.

Egy kis segítség még: mennyire tud lovagolni a lány? Kezdő, vagy már terepre jár? Van-e más lovas ismerős a környéken aki tud segíteni, ha netán baj van, vagy ha elutaztok, vagy akivel közösen el lehet menni lovagolni.

Kiválasztás előtt érdemes megnézni több lovat is illetve kipróbálni őket, ha lehet többször is. (pl ismerős úgy járt, elment megnézni egy lovat, tetszett neki kipróbálta elhozta, utána egy sárkány lett az addig birka paccból, kiderült, hogy be volt nyugtatózva).

El tud a család látni egy lovat? Van-e rá elég idő?


Mint előttem mondták érdemes felnézni a paci.hu-ra. Nagyon segítőkészek és akár barátokra is rálelhettek.

2009. ápr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindenki válaszát nagyon köszönöm, sokat segítettek!


Lányom még kezdő lovas, tehát mindenféleképp egy idősebb, tapasztalt lovat szeretnénk. Itthon is tudnánk tartani, hiszen hatalmas kertünk van, de úgy gondolom a ló is jobban járna, ha először egy lovardában helyeznénk el. Hiszen így az oktató is helyben lenne, nem kerülne plusz költségbe, hogy házhoz jöjjön.


Mielőtt azonban belevágunk, még sokszor átszámoljuk, hogy valóban ki tudjuk-e fizetni az állat tartásához kapcsolódó költségeket.


Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2009. ápr. 27. 11:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Pont ezért javasoltam a feles bértartást,a paci.hu hirdetései között van ilyen rész.

Leírjátok,merre laktok,mennyire tud lovagolni a gyerek,mennyi pénzt tudtok rászánni havonta,és jelentkezik olyan,akinek mindez megfelel.

2009. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottátok még ezt a közmondást:Közös lónak túros a háta?(bocs,csak megjegyeztem)Attól még lehet,hogy jó öltet,csak tényleg oda kell figyelni kivel "közösködsz" a lovon!:)
2009. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én semmi esetre se vennék lovat úgy, hogy a kislánynak nincs egy biztos tapasztalata a lovak terén. Persze minden gyerek szeretne egy saját lovat, amit csak ő pucolgat, gondoz. De ez azért sem jó, mert ha saját lova van akkor más lóra nem ül föl, nem próbálja ki...pedig a lovassportban nagyon fontos h minél több lovat kipróbáljunk, megismerjük szokásaikat, természetüket ...ha csak egy lovat lovagol az később (ha más lovakat is lovagolni kell) nagyon vissza fog ütni. Másrészt nem egy olyan lovast láttam aki megvette a lovát (és esetleg rosszul választott) felült rá ,leesett és azóta a lova közelébe se mer menni sőt olyan is sok van aki két hétre/hónapra/évre rá megunja a lovat. De ha mégis ló vásárlásba fogtok edzővel mindenféleképpen beszéljétek meg és (az EU-s szabványok szerint 12-év alatti gyerek nem ülhet nagy lóra) de én mégis azt mondom maradjatok a nagy lónál, mert ha megnő kislány nem fogja tudni eladni az akkor már neki használhatatlan (túl kicsi) lovat. Sok szerencsét !!!
2009. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!