Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért "ciki" az, ha önkénteské...

Miért "ciki" az, ha önkéntesként állatmenhelyen dolgozok? (Részletek lennt)

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött az egész, hogy mint tudjátok, ahhoz, hogy a BPJ-t jövőre megkapjam, ledolgoztam 30 napot "kötelező jelleggel". Most önkéntességből szívesen járok vissza, ugyanazt a munkát elvégezni, vasárnaponként, mivel úgyis kevesen vannak az ápolók.

A hozzám hasonlóan "muszájból önkéntesek" teljesen hülyének néznek, hogy minek jövök vissza, ha már egyszer ledolgoztam a napjaimat. Azért, mert szeretem az állatokat? Hát tartsak. (Úgy gondolom, egyelőre nem engedhetem meg magamnak + panelba nem tartom jó ötletnek + a párom nem nagyon örülne.) Közben pedig vigyorogva mesélik, hogy a falhoz csapták az éppen megszülető kismacskákat. (Merthogy: minek "kamatyol" az a szerencsétlen anyamacska)

Meg, hogy a párom mit szól hozzá, hogy ide járok, otthon nincs elég dolgom? Mondom, a párom megérti, hogy szeretek ide járni segíteni, és nem tartom magamat otthoni rabszolgának.

Szóval még egyszer, világosabban a kérdésem:


28 éves fejjel hülyeséget csinálok, ha bejárok segíteni? Ez csak tizenéveseknek való hóbort, hogy felelősséget tanuljanak?


2011. dec. 19. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért érdekel mások véleménye?

Ha szereted, csináld. :) Senkinek semmi köze hozzá.

2011. dec. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azokat kéne falhoz csapni, akik neked ilyeneket mondtak!Ott egyébként mit szólna vajon a vezetőség, ha megtudnák, hogy bántották a kismacskákat?Elvileg azért kéne ott lenni, hogy mentsék őket, nem?Úgy látszik, jobban kéne szűrni, kiket engednek az állatok közelébe.

Semmi közük hozzá, hogy minek jársz vissza.Ez egy primitív népség lehet, akik még állatok gondozására sem alkalmasak.Szerencsére hamar letelik a 30 napjuk, aztán úgy elfognak húzni onnan, hogy vissza sem fordulnak.Persze, hogy hülyének néznek téged, egyrészt mert nekik büdös a munka, másrészt, mert nem szeretik az állatokat, így nem csoda, ha nem értenek meg.

Amúgy nem ciki állatmenhelyen dolgozni, sőt!Én is nagyon szerettem volna,csak én olyan részén lakom a városnak, hogy nehezen tudnék kijárni,de én imádom az állatokat és nagyon sajnálom a menhelyieket, úgyhogy számomra nem lenne megterhelő ez a munka, inkább hobbinak tekinteném.

Mondjuk, arra nem gondoltam, hogy az állatmenhelyen is összelehet akadni ilyen idiótákkal.Na, ez az egyik hátránya annak, mikor kényszerből lesz valaki önkéntes!Mégis, milyen önkéntesség az ilyen?!Aztán szerencsétlen állatok (meg ki tudja még kik) látják kárát.

El kéne fogadni, hogy a segély az segély, aki segélyen van, az ne dolgozzon, aki meg dolgozik, az kapjon normális fizetést.Önkéntes meg csak az legyen, aki valóban akarja is !

Én, ha minden igaz, múzeumban fogom letölteni a 30 nap "önkéntes" munkámat.Bevallom, nem értek egyet azzal, hogy ingyen munkát várnak cserébe azért, mert segélyt kapok, hisz nem jókedvemből igényeltem segélyt, hanem azért, mert nem volt munkalehetőség!De próbálom a dolog jó oldalát kihasználni, talán az alatt a 30 nap alatt akár hasznos kapcsolatokat is építgethetek, vagy, ha ügyes leszek később talán valami állandós munkát is kapok ott, sosem lehet tudni,minden esetre kell egy kis kimozdulás, arra ez a lehetőség pont jól jön.

Egyébként mikor letöltötted a 30 napot, kaptál valami kis "tiszteletdíjat" legalább?

2011. dec. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Ha volna elég időm én nagyon szívesen felajánlanám a menhelynek, hogy elmegyek segíteni. Én ezt 35 éves fejjel gondolom így. Oda minden segítség elkel.
2011. dec. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem a menhelyi cicákat bántották, hanem a sajátjukat, de akkor is... rosszul érintett a dolog.

Egyébként ők nem is szoktak állatokkal dolgozni, tereprendezést, ilyesmit csinálnak.

Sajnos, tiszteletdíjat nem kaptam, viszont kaptam egy meghívást egyesületi tagnak (nem kell havi tagdíjat fizetnem). Ezenkívül szívesen várnak jövőre is, amikor először megyek az évben, mindjárt megcsinálják az önkéntes szerződésemet, szintén vasárnaponként fogok járni (mint említettem, jobb, ha ekkor jövök, mert kevesebben vannak az ápolók).

2011. dec. 19. 10:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem ciki, sőt nagyon szép dolog Tőled! Én nagyon becsülöm az állatmenhelyi önkénteseket, szerintem csodálatos, amit csinálnak, sok ember példát vehetne róluk. Az a ciki, ha valaki ezt cikinek találja, úgyhogy szerintem ne foglalkozz a véleményükkel. A kismacskákat falhoz csapkodó retardált idiótákat pedig szívesen falhoz csapkodnám én is,hogy többet ők se kamatyoljanak.

És egyébként az önkéntes munkában szerintem pont az a szép, hogy annak ellenére, hogy nyilván van elég dolgod otthon is, szívesen szánsz időt olyasmire is, amivel másokon segítesz és nem kapsz érte (pénzbeli!) viszonzást. Sajnos ezt sokan nem értik meg, de ez pusztán csak az ő lelki szegénységüket bizonyítja.

2011. dec. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán NEM ciki, és büszke lehetsz magadra, hogy önkénteskedsz. Ezt nem mindenki tenné meg, és ezért külön dicséretet, és elismerést érdemelsz! Ne változz meg! A sok szemét alja között kell lennie értékes embereknek is, akik jószívűek, és mégsem cikik azzal, ha valami jót is tesznek ahelyett, hogy csak az önző érdekeikkel törődnének. Ha meg neked jól esik, akkor pláne ne hagyd abba! Nem számít hány éves vagy, hiszen ez kortól független!
2011. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én igazából azt nem értem, hogy miért állsz szóba ilyen emberekkel. Jó, persze, ha egy helyen dolgoztok, akkor muszáj beszélgetni, de könyörgöm, nehogy már az ilyenek véleménye számítson neked.

Most komolyan, többre tartod a macskákat falhoz csapkodó primitív véglényeket, mint saját magadat, akit még érdekel kicsit ennek a világnak a sorsa és aki önzetlenül segíteni próbál? Hát még csak fel se merüljön benned ilyen...

2011. dec. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Csak arról van szó, hogy nem szeretem, ha hülyének, illetve fontoskodó buzgómócsingnak néznek.

Meg persze reménykedtem benne, hogy ha valaki ilyen helyre megy önkéntesnek, akkor legalább annyi van benne, hogy nem nyíltan és vigyorogva mond ilyeneket. Arra már nem is szeretnék kitérni, hogy bíztam benne, hogy valami hasonszőrű állatbolondot találok, mint én...

Az ilyenek nem értem, hogy miért nem a város utcáin söprik a falevelet, lapátolják a havat idény szerint? Mert ezt is lehetett volna csinálni, választani lehetett az önkéntes munkák közül: városszépítés illetve állatmenhely. (Meg persze a többi "véletlenszerűen" adódó önkéntes meló)

2011. dec. 20. 15:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem fontoskodás.Remélem, nem fogok csalódni az önkéntes munkában, mert akkor máskor is szívesen vállalok majd önkéntességet, amíg nem lesz rendes állásom,én ugyanis látok benne fantáziát.Szerintem akik valóban önként vállalnak munkát az állatmenhelyen, azok tényleg állatbolondok(jó értelemben persze).Nekem van egy ismerősöm, akinek két rokona állatmenhelyen dolgozik és elmondása szerint tényleg rajonganak az állatokért.Talán az állandós vagy valóban önkéntes dolgozókat kellene jobban megismerned, ők szerintem máshogy állnának hozzád.
2011. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Doruss ***** válasza:

Nem kell törődni velük. Nem azoknak a véleménye számít, akik ennyire nem tudják becsülni az állatokat. Én örülök neki, hogy vannak olyan emberek még, akik nem a pénzre mennek, és nem csak otthon ülve csóválják a fejüket, hogy sajnálják az állatokat, hanem tesznek is értük valamit. Én még gimnazista vagyok, és nálunk a kötelező önkéntesség szociális munka, szóval állatokhoz nem lehet menni, de nyári munkára szeretnék menhelyi önkéntes lenni.

De ez nem csak tizenéveseknek való, hanem mindenkinek, aki szereti az állatokat. :)

2012. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!