Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A szalonnában lehet bogár?

A szalonnában lehet bogár?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy ez egy nagyon hülye kérdés,de szalonnát szeretnék enni és találtam benne 1 mm átmérőjű lukakat.Félek,hogy valami bogár járkált benne,mint ahogy az almában.Félek a bogaraktól nagyon,nem merem megenni.Lehetséges,hogy a szalonnában is járhatnak bogarak?
2012. jan. 28. 12:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem minden rovar bogár,de minden bogár rovar,esetleg lárva.Kukac van az almában.
2012. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Oké,én most gyűjtőfogalomként használtam azt,hogy bogár,ezek alá értettem a lárvákat.De azoktól még jobban félek,undorítóak.Ugye,nem lehet ilyen a szalonnában?(Bár tök mindegy,ezek után ezer százalék,hogy nem fogok belőle enni,sőt,lehet,hogy soha többé,az életben nem eszek szalonnát és semmit,amiben ilyen undormányok lakhatnak.)
2012. jan. 28. 12:26
 3/16 anonim ***** válasza:
Valószínű légylárva lehet. Mi vettünk a cba-ban egy füstölt csülköt és tele volt légylárvával, mert beköpték a legyek. Megfőztük és Anyu szelte fel és csak néztünk, hogy mik azok benne, fúj írtó undorító volt, azóta nem voltunk a cba-ban.
2012. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Platypus ***** válasza:
Igen, lehet. A Dermestidae bogárcsalád tagjai az égvilágon mindent képesek megenni, ami szerves. Közülük a szalonnaporva nem véletlenül kapta a nevét.
2012. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Csak a szemednek undormány,a gyomrodnak az a lényege,hogy emészthető-e,és mire tudja bontani(aminó savak zsírok )Ne légy finnyás.nem mérgező!Emberi fogyasztásra alkalmas.
2012. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Rendesen átsütöd-főzöd,1-2 lárvába még nemhalt bele senki.Van ahol a kukac fenséges eledel.
2012. jan. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ne.Most majdnem sírva fakadtam,ahogy olvastalak titeket.A szalonna be volt csomagolva szerencsére a hűtőben,de ott volt mellette a kolbász és azt ettem meg.Te jó ég...azt mondjuk direkt nagyon vékony szeletekre vágtam,hogy ellenőrizzem és nem találtam benne semmi gyanúsat.Remélem nincs is benne.De nagyon nagyon nagyon félek a bogaraktól,az ilyen lárváktól meg különösen,nem tudom miért.És ha belegondolok,hogy valakinek a beleiben ilyenek mászkálnak...ez iszonyat.Ha valaki sok lárvát evett meg élve,annak lehet valami baja?
2012. jan. 28. 12:48
 8/16 A kérdező kommentje:
12:34 Ez felér egy traumával:S
2012. jan. 28. 12:48
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha gyári, gyors érlelésű szalonna, azt össze szokták szurkálni. Így juttatják be az ízanyagot (fűszerek, füstaroma, stb...), meg némi súlynövelésre vizet. :) Lehet csontot ért a tű és eldeformálódott, ezért tűnik nagyobbnak a lyuk, mint egyébként.


(Ha meg nyű jár(t) is benne, a gyári húskészítményeknél ez exrta beltartalomnak számít - a protein miatt. :D )

2012. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
13:52 Köszi,a te válaszod megnyugtató volt:)
2012. jan. 28. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!