Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lépjünk ebben a szörnyű...

Hogyan lépjünk ebben a szörnyű helyzetben? (kutya elhelyezés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy fiatal lány vagyok, anyukámmal és nővéremmel élek együtt. Egy olyan házban lakunk, amit cserépkályhával fűtünk- sokszor fázunk, bár Anyukám mindent megtesz azért, hogy ne így legyen- nő létére fát hasogat, nagyon sok ideje és pénze elmegy erre. Rossz látni, mennyi gondja van. (Ezen kívül a ház öreg, sok minden tönkre megy, stb...)

Elköltöznénk, de van egy nagytestű kutyánk, akit nagyon-nagyon szeretünk, de az életünkben már sokszor azért léptünk úgy, ahogy, mert volt nekünk Ő. Sokan mondják anyukámnak, hogy egy állat köré nem építheti az ember az életét, de el sem akarjuk dobni magunktól, hiszen egész életében szolgált minket. (Igaz, mostanra sajnos már meg is süketült.)

Itt van előttünk egy lehetőség, hogy elköltözzünk egy panel lakásba, de sehogy sem tudjuk megoldani azt, hogy velünk jöhessen.

Sok mindenen keresztül mentünk, és szeretnénk már nyugodtan élni, de nem tudjuk, hogy mi lenne a leghelyesebb döntés.

A kutyapanzió drága, de ha azt meg is tudnánk oldani, a legnagyobb baj az, hogy a kutyánk senki mást nem tűr meg maga mellett, csak minket.

Az elaltatás nem jöhet szóba.


(Aki leszólna, ne írjon.)


Előre is köszönöm a válaszokat!!


2012. febr. 13. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ismerős, rokon, barát? akinél szivesen otthagynátok? Simán látogathatnád akár minden nap!
2012. febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ismerős, rokon, barát? akinél szívesen otthagynátok? Simán látogathatnád akár minden nap!

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Rokon- egyik rokonunk sem lakik Budapesten

Barát, ismerős- vagy lakásban laknak, vagy van kutyájuk- akik nem jönnének ki jól a mienkkel.

2012. febr. 13. 19:40
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, hülyén válaszoltam :D
2012. febr. 13. 19:41
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem szóllak le, sőt! Becsüllek Benneteket, hogy nem csak a jobb körülményeket nézitek és eldobjátok, aki Nektek él, hanem igenis fontos Nektek a sorsa. Bár mindenki így állna hozzá!

Egyébként miért nem vihetitek magatokkal? Nekem is nagytestű kutyám van panelban! Neki nem az a lényeg, hogy hol él, hanem az, hogy Veletek legyen! És hát...: Te magad írtad: mást nem tűr meg maga mellett... akkor? Csak az a megoldás, ha Veletek marad! Egy panelban is lehet boldog egy nagytestű kutya, ha eleget viszik sétálni, de a Ti esetetekben ez lehet, hogy már nem is olyan sok és nagy séta, ha már egy öreg kutyáról van szó, talán már nem is bír olyan sokat.

Szóval a legfontosabb kérdés: miért nem vihetitek magatokkal?

2012. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mivel öreg szegény, és egész életében kerti kutya volt, nem hinnénk, hogy a 12 év után (amit kint töltött) képes lenne megszokni a panelt. Mit gondolsz? :S

Ráadásul a sétáltatás: nincs pórázhoz szoktatva, és az utcán félő, hogy megtámad valakit.


És kérlek ne hidd, hogy ezek kifogások: ezek sajnos tények, és mi is szeretnénk, hogy a legjobb megoldást megtaláljuk.


Nagyon-nagyon szépen köszönöm, hálás vagyok, hogy írtál, és kérlek válaszolj! : )

2012. febr. 13. 19:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, de ahogy leírtad a kutyust és a kapcsolatotokat, bennem a következő kérdés merült fel:

Mit szokna meg nehezebben?

Azt, hogy mással kell lennie, vagy a panelt és a pórázt?

Mert a pillanatnyi helyzet úgy néz ki, hogy ez a két választás van... (Pórázhoz már most elkezdhetnétek szoktatni a szájkosárral együtt, úgy nem is tudna megharapni senkit.)

2012. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
(Azét az nyilván látszik, hogy én melyik megoldás pártján állok :) )
2012. febr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szia megint! Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál! :)

Anyukám elé terjesztem ezt a dolgot is, hátha ez lesz a megoldás... majd még írok! (ha nem baj, privátba írok majd)

Nagyon hálás vagyok, még egyszer köszönöm!

2012. febr. 13. 20:05
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, látszik! :D :D
2012. febr. 13. 20:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan írj privátban, de remélem, nem haragszol, ha ma már nem válaszolok, le kell tennem aludni a fiamat :) De holnap estefelé nézni fogom, mire jutottatok! :)


(Azt gondolom, hogy a kutyinak nem lesz könnyű, ha új körülményekhez kell szoknia, szobatisztaság, séták, póráz, szájkosár, de még mindig könnyebb neki így, mintha el kellene válnia Tőletek.)

2012. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!