Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sok különbség van egy ékszerte...

Sok különbség van egy ékszerteknős és egy tűzhasú gőte tartása között?

Figyelt kérdés
nem a Google érdekel, hanem tapasztalt állattartók véleménye

2012. febr. 28. 03:19
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!


Én annyit tudok, hogy a gőtének kristálytiszta víz kell. legalábbis a magyar fajoknak, de biztos így van a tűzhasúval is. Míg az ékszerteknős elvan egy kerti tóban is.

2012. febr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Gőtét nem lehet rendes szűrés nélkül tartani(mondjuk teknőst sem praktikus), viszont még így is jóval alacsonyabbak a költségei, mert egy kifejlett teknősnek hatalmas terrárium kell. Van, hogy a gőte csak a mozgó kaját fogadja el, ez még egy extra nehézséget jelent. Viszont a gőte abszolút előnye, hogy gyönyörűen be lehet növényesíteni az élőhelyét, míg egy teknős legfeljebb jóllakna a növényzettel. A gőtét nem szabad fölöslegesen tapizni, mert árt a bőrének. A teknősnek nem árt a tapizás, viszont elég kellemetlent tud harapni, ha nem sikerül leszoktatni róla.
2012. febr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. febr. 29. 03:04
 4/6 anonim ***** válasza:

4db tűzhasú gőtét tartottam régen. Egy kis adag tubifex, vagy szúnyoglárva elég volt nekik egy hónapra. És ez kb 100 Ft, szal nem egy nagy összeg.


Egy 45 literes akváriumuk volt félig vízzel és egy kis szűrő volt benne, meg kövek, egy anubias növény, egy hungarocell darab úszó szigetnek és felül egy lámpa.


Az akvárium teteje le volt takarva üveglappal, hogy ne szökjenek ki. Kis rés volt levegőnek és mindennap felnyitottam szellőztetni egy kis időre.


Azt hiszem heti egyszer cseréltem a fele vizet, de az is lehet, hogy 3 naponta, már nem emlékszem pontosan.


Egyszer sok szúnyoglárvát dobtam a vizükbe, nem ették meg, és pár nap mulva kikeltek a szúnyogok és repkedtek a lakásban. Szal ez jó ötlet volt nagyon :)

2012. márc. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A teki biztos többet eszik.
2012. márc. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A teknősök nagyobb szutykot csinálnak, többet esznek, kevésbé szelídek! Ebből kifolyólag a gőteféléket nagyon tudom ajánlani!
2018. ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!