Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Géles csótány irtás. Most ez...

Géles csótány irtás. Most ez komoly? Nem lehetett volna ajtóba. Meg olyan helyre tenni ahol egyáltalán be jöhet? Muszáj végigmászkálnia az egész lakást? Valaki megmagyarázná? Mert nem hiszem hogy ennyire hülye vagyok.

Figyelt kérdés

Nem vagyok szakember csak józan paraszt eszem van. Néhány helyre tett 1fehér pögyött. Nem nyitható fix ablak sarkába, másik szobában ablakpárkány alá, konyhaszekrény ajtó belső felső felére, páraelszívó alá a csempére a fürdőben nem találtam meg, mivel 1/2perc alatt végzet és már ki is rohant, annyit sikerült kihúzni belőle amit már eddig is tudtam hogy ha megeszi beledöglik meg az is aki őt megeszi. Plusz közölte hogy a rovarunkat ez a cucc oda vonza. hűű de jó... :(


kb 3 hete hajnalban felkeléskor találkoztam egy döggel(fél éve költöztünk ide a lakásban nem csak lépcsőházban) szerencsére sikerült levadászni és a kinti kukába landolt, rá pár napra épp kopogtak hogy jönnének rovart irtani géllel, ez ma meg is történt. elmondtuk az embernek hogy eddig volt szerencsénk nem látni egyet sem itt bent, pedig a kecot teljesen fel újítottuk (parketta fel, csempe vakolat le), volt kosz és a pici német fajta tetemeivel is találkoztunk, de nem ezekkel a nagy filmekben ehető példányokkal nem :S


2012. máj. 16. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem, hogy miért zavar, hogy letettek néhány pöttyöt, örülnék, ha ez megszabadítana a csótányoktól. Hatalmas hülyeség ezen puffogni.


Akkor egy fontos információ: A csótányok nem hagyják el a fészkük 8-10 méteres körzetét. Tehát ha a lakásotokban volt 1 csótány, akkor van 100 is. Lehet, hogy még nem keltek ki, de 100%, hogy vannak.

A másik, hogy nem ajtón keresztül közlekednek... Szellőzők, vízcsövek, konnektorok üregei, gázvezetékek, dilatációs hézagok mentén.

Még egy téves információ: a gél nem vonzza oda őket, csak akkor eszik meg, ha megtalálják (persze akkor már csábító). Ami vonzza őket, az a csótánycsapda, ennek a használatáról le is beszél minden szakember.


Ha nem tesznek elég helyre gélt, akkor túlélik, mert nem hagyják el a "hatókörüket". Az elmondásod alapján a szakember tökéletes helyeken gélezett, tipikus fészek és vonulási utak mentén.


De ha neked ennyire kellemetlen, hogy összemászkálják a lakást, akkor lakj csótányokkal, amik összesz*rnak, összenyálaznak és mászkálnak mindent. Az biztosan kellemesebb.

2012. máj. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

boldog lennék ha lenne a lakás8*10mes de sajnos csak egy 5*6ösre futja :(

az általad említett helyek (Szellőzők, vízcsövek, konnektorok üregei, gázvezetékek, dilatációs hézagok mentén) és a pöttyök elhelyezése az egyes helységekében tökéletesen a másik oldalon szinte a legtávolabb van :S

te azt mondod HA megtalálja megeszi ő+hogy oda vonzza nekem8 de a legközelebbi pötty is olyan helyhez ahol be jöhet(szellőző és 3db konnektor) mire megtalálja 3-4m, hacsak nemtud repülni mert légvonalban kevesebb


Közben a fürdőben is meglett a pöttyöcske a szellőzőhöz képest pontosan a másik oldalon. ha a drága rovarom megtalálja a legrövidebb útvonal a plafonon át úgy is 3méterre van.

ja és ha az hinném hogy az ajtón közlekedik elvárnám

1 hogy csöngessen előtte

+ 2 lehet nem csodálkoznék hogy képes a fix ablakon is besétálni :D

s így elhinném hogy képes akár a páraelszívón is bejönni ami az azt hajtó motor kedvéért tökéletesen körbe lett szigetelve hogy azok az apró iciri piciri lyukacskák amin elszívja a szagot hatékonyabbak legyenek, bár ahogy a Hammer szarik a fizikára lehet a 2-2,5cmes bogárkám is képes a 2-3mmes lukacskákon közlekedni :D

2012. máj. 17. 18:30
 3/3 A kérdező kommentje:
ja és lehet hogy a tipikus helyek ezek lettek volna ha nem egy TELJESEN FELÚJÍTOTT lakásról beszélnénk ahol mint már említettem mindene szét lett verve...
2012. máj. 17. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!