Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lesz a tojás? Ahhoz,...

Hogyan lesz a tojás? Ahhoz, hogy a tyúk tojást toljon, a kakasnak meg kell cicerélnie, vagy nem? :D

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Hány éves vagy?
2012. júl. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
63%

Az...cicerélnie. :)))) Nem csak nagyon fiatalka lehetsz, de tyúkot is csak a megdónácba láttál meknágecc formában. :)


Egyébként nem.. tojás kakas nélkül is van...mint ahogy egy nőnek is van petesejtje a férfi nélkül is. :)

2012. júl. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ne térjünk el a tárgytól :D
2012. júl. 19. 00:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi a baj a cicerél szóval. Én azt hittem, ez rá a szakkifejezés.
2012. júl. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a pitélés. De a tojáshoz nincs szükség rá.
2012. júl. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Háhháá cicerélni! Ez aranyos:) Mifelénk megpetélésnek mondják de hát ahány ház annyi szokás ugye...


Na szóval a lényeg: tojás van kakas nélkül is csak a csibéhez kell a kakas.


Egy kicsit távolabbi hasonlattal élve a nőknél ugye van a menszesz pasi nélkül is, de gyerekhez kell a pasi.


Minden tojó el kezd tojni tojást magától, biológiailag így vannak beállítva, hogy elkezdődjön annak a meszes állagú héjnak a képződése. A tojás kell a szaporodáshoz. A tojásban van a csíra. Ha nincs kakas akkor is tojik a tyúk csak épp a tojás nem lesz megtermékenyítve. Így aztán vagy megzápul vagy a tányérunkon végzi.

Ha van kakas és teszi a dolgát na akkor a tojáshéjban ott lesz a kis pipi.

2012. júl. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Szebben én sem mesélhettem volna el.


Off: azért örülök az ilyen kérdéseknek, mert mindig 1-1 új szóval bővül a szókincsem! :D

2012. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem! Anélkül is tojik.
2012. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!