Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a szobany...

Hogyan szoktassam le a szobanyuszin az állandó rágásról, kaparásról?

Figyelt kérdés
1 hétre elmentünk nyaralni és elvittük felvigyázásra. Szinte egész nap a ketrecen kívül volt. Mióta hazahoztuk, nem lehet vele bírni. Amikor lehet, igyekszem kiengedni (több órát ki volt engedve előtte is minden nap), de mindent megrág. Egymás után fogyasztja a nyalósóit is. Pár nap alatt porrá rágja az egész tömböt. Még a fal éleit is megrágja. Mi okoz ilyen feszültséget neki? Előtte sosem rágott és kapart mindent. Reggel, este kap enni, a széna egész nap előtte van. 3 hónapos törpe nyuszi.
2012. aug. 18. 09:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
Adj neki valami játékot, fográgót meg ilyeneket. A barátnőmnek ez bejött, de nem tudlak arra biztosítani hogy neked is ilyen módszer beválik.
2012. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A rágófa jó ötlet. a nyuszid lassan ivarérett lesz és ez is okozhatja az idegességet.most éli a "tini" korát.
2012. aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyalósót ne adj neki! A hiedelemmel ellentétben nem egészséges. A szoptató anyanyulakon és a növendék nyuszikon kívül semelyiknek nincs rá szüksége. Ha jó minőségű tápot kapnak, szénával és zöldségekkel, akkor minden tápanyaghoz hozzájut.
2012. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A nyalósó is csak azért van bent, hogy ne a ketrecet rágja. Nem eszi, csak sz@rrá rágja néhány nap alatt. Reggel zöldséget kap, széna mindig előtte van, este meg a tápot kapja. Víz is mindig előtte van.
2012. aug. 18. 11:32
 5/13 anonim ***** válasza:
Van a ketrecben rágható dolog? Nézd meg, mit rág szívesen és rakd tele a ketrecét fakockákkal, ágacskákkal és mindenfélével, amivel játszhat. Nem elég kiengedni, játékot is kell neki adni, hogy lefoglja magát.
2012. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy kis labda, 1 szépia és 1 nyalósó van benn neki.
2012. aug. 18. 20:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Adj neki sok rágható dolgot! Fakockákat, fadarabokat, ha nem eszi meg, akkor téphető kartonpapírt és kis ágakat. Imádni fogja!
2012. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Én is küzdök hasonló problémákkal, arra jutottam, hogy ha a nyúl unatkozik, akkor bizony elfoglalja magát, főleg, ha hozzá még süldő nyúl is, tele energiával és hormonokkal.


Az enyémet úgy sikerül lekötni mostanában, hogy nagy (nem színes, nem fényes) kartondobozokba bújkál és cincálja őket vagy labdázik, amikor kint van, (nem mondom, hogy nincs utána takarítani való, de nekem megéri), a ketrecben pedig két oldalán behajtott wc-papírguriga várja, persze fincsivel megtöltve, azt aztán tépheti órákig, eljátszik vele :)


Mióta tudatosan terepszínesítek neki, határozottan kevesebbet rongál.

2012. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Van benn neki felfűzött fagolyók, fakanál. Kinn van labdája, kartonja. Mégis a ketrecet rágja, szőnyeget kaparja, ajtót, falat, szőnyeget rágja.
2012. szept. 18. 18:06
 10/13 anonim válasza:

Elég kemény lehet... Rászólásra nem reagál? Az enyém egész jól leszokott a rágásról úgy, hogy élesen rászóltam, hogy nem!, minden alkalommal, ha rosszalkodott. több rászólás után pedig visszapateroltam a ketrecbe (bár ez nyilván nem nagy találmány, gondolom próbálkozol ilyesmivel...)

Most mi a helyzet?

A soknyulas dokicsajunk nekem a ketrecrágásra azt mondta, hogy ha elkezdi rágni a ketrecet, tudatosan ne reagáljunk, szépen eltávolodni. Ha pedig abbahagyja, odamenni és agyondicsérni, jutifali.

2012. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!