Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy ló tartása?

Mennyibe kerül egy ló tartása?

Figyelt kérdés

Főként az érdekelne,hogy a etetése havonta mennyiből jön ki...de a plusz költségek is érdekelnének!

:)


2009. júl. 24. 00:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*az
2009. júl. 24. 00:29
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Először is ugye, ott van a ló ára kezdésnek. Ha nem tudsz belovagolni lovat, akkor nem csikót, hanem már 4-5 éveset érdemes venni, belovegolva, laza 3-500ezer forint.


Boxos bértartás havonta: 40ezer, ilyenkor van ahol mást nem is kell fizetni, etetik a lovat, de ki kell járnod hozzá legalább 2naponta.


Ha otthon akarod tartani, akkor az ellátása naponta kb:


4-5 kg abrak kb 40-80 ft körül van 1 kg

5-7,5 kg széna- egy átlag nagy bála (körbála, 130cm) kb 6000Ft (200-700 Kg-os lehet kb, ha jól tudom...)

2,5-4 kg szalma - kb mint a széna, 5-6000Ft

5-6 kg alomszalma szintén átlag 5-6000 Ft egy nagy bála

nyalósó 100ft/kg (mindig kell hogy legyen a ló mellett)

30-50 l víz

ezeken felül még napi 1-2kg gyümölcs/zöldség nem árt legalább hetente 3szor


Felszerelés: ha mindent nézünk, tehát a ló és a lovas cuccait is, kb 250-300ezer Ft-ból jön ki, de simán lehet több is, vannak 200ezer forintos nyergek...

Persze ezeken felül még ott vannak az állatorvosi vizsgálatok, ha versenyre akarsz menni, akkor a húzós verseny-díjak, esetleg egy oktató...

Jha, és a patkoltatás/körmölés: alkalmanként kb 10ezer Ft...

2009. júl. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tartok lovat, 4 évesen vettem alap képzéssel 3,5 M-ért, ugye kell neki jártatókarám, legelő, esetleg körkarám, a terület 2M volt, az istálló, nyerges, szénatároló felépítése 1M körül mozog. Egy éves takarmánya 500e, állatorvos évente kb. 100e. Ebbe még nem számoltam bele az esetleges sérülések, betegségek kezelését, a patkolókovácsot, az áram-és vízfogyasztást, a versenyeztetést, és a ló felszerelését. Tehát a tartás költsége esetemben kb 45e körül mozog havonta. Szerintem az egyik legdrágább sport.
2009. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megriadni a lótartástól, nem kell ahhoz "full gazdagnak" lenni. Nekünk közepes lovunk van, éves széna költsége kb. 30.000.-, (5 körbála) éves szalma költsége: 100 kisbála kb. 12-14.000.-

Nem muszáj neki a primőr zöldséget-gyümölcsöt megvenni, ezért a havi zöldség költség sem olyan vészes. Egyébként meg néhány lovaglóóra árából megvan a havi etetés.

2009. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Maga a ló egyszeri kiadást jelent, nem kell milliós lovakat venni, ha nem akarsz versenyezni, hobbyra már találsz 250-500 ezer környékén is. A felszerelést is egyszer kell megvenned és abból se muszáj a 100ezres nyerget, akár használtan is találhatsz nagyon jó nyergeket. A lovasruha se nagy tétel, ha nem versenyzel, egy lábszárvédővel és egy lovaglócipővel is kb olyan lovagolni, mint a 40 ezres csizmában.

Évente 3x kell oltani a lovat az alkalmanként kb 5000, de ez állatorvos függő (kiszállási díj stb), ehhez jön még a féregtelenítés.

Patkolás kb 10 ezer, de ez is kovács függő, pl van olyan aki visszaüti a régi vasat új stiftekel, ha az még nem kopott, persze így olcsóbb.

Évente kell a mienknek 10 nagy bála, főleg télen, mivel nyáron a legelőn van szinte egész nap. (kb 60 000)

Nálunk a víz fúrt kútból jön, így erre nem tudok adatot mondani.

2009. júl. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek a válaszokat! :)
2009. aug. 2. 04:15
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Egy 3-4 éves nem betört Andalúziai mennyibe kerülhet?
2010. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol laksz tudok egy jó lovardát ahol évi 60 ezer forint, máshol hatvanezer egész évre!
2010. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
bocsi előző vagyok havi 45 ezer a legtöbb lovardában, de máshol évi hatvan * xD
2010. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó! Hol jön ki évi 60 ezerre????

Ha otthon tartod úgy havi 20 ezer fél ridegtartással és semmilyen luxus nincs benne (kiegészítők, müzlik).

Arra kíváncsi lennék, hogy abban a 60 ezerbe mi tartozik éves szinten. Talán teljes ridegtartásban se jön ki annyiból, és most csak a kaját számoltam, erre még rájön az oltások, meg a kovács költsége, igaz ezt általában a bértartáson felül a gazda fizeti.

Pest környékén eléggé szórnak az árak ilyen ügyben: 40-70 ezer közt van helytől függően. Felénk Baranyában átlag 30-40 ezer.

2010. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!