Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kihez forduljak, ha a nagytest...

Kihez forduljak, ha a nagytestű kutyám elpusztult? El kellene szállíttatni, de nem tudom hogy az állatorvost hívjam, vagy a menhelyt, vagy kit?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudod elásni? Az a legtisztább.
2012. okt. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Komolyan, ti nem tudjátok használni a google-t?


[link]


De ha ne vagy pesti, biztos van más megoldás is.

2012. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Elásni? egy bernáthegyi méretű kutyát?

Tudom használni a google-t, de minden találat Pest megyére vonatkozott, nekem pedig Fehérvár környékén kellene valaki.

2012. okt. 3. 14:14
 4/15 anonim ***** válasza:
személyszerint nem értem,miért nem temeted el...Csak hogy egy példát mondjak,a szerető lótartók is elássák az elpusztult lovaikat,pedig hát azok sem egy macsekméretű állat..:)
2012. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Jogszabály szerint 50 kg-osig eltemetheted a saját kertedben, földeden is, 50 kg felett el kell hamvaszttatni, ami viszont igen drága!
2012. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
B@ssza meg a jogszabály..nem majd szegény döglött kutyát megmérem mérleggel mit tegyek vele.. Egy kicsit, de csak egy nagyon kicsit megerőltetnéd magad b@zdmeg eltudnád ásni...Vagy az már munkának számít?
2012. okt. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk azért mielőtt még igy szidod szerencsétlent,kérdezd már meg,h van e lehetősége elásni? M pl én se tudnám,nagy az udvar,de nagy részben beton,szal akkor fel kéne venni és aláásni,v mi? V vinné ki az utcára? Ésszel legyél már ember,nem mindjárt támadunk....
2012. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A környező állatorvosokat kérdezd meg. Ők biztosan tudják.
2012. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Június közepén temettem el az öreg kutyánkat, pedig 30 kg-os volt. És emlékhelye van a kertben. De elviheted erdő szélére is, csak ott mélyebbre kell ásni és köveket rátenni, sehogy kiássa a róka. Még ennyit se érdemel az a szerencsétlen jószág, hogy megadd neki a végtisztességet?
2012. okt. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Háát hogy őszinte legyek, én otthon temetném el, ha kertes házban élsz. Nekem Áprilisban hunyt el a nagytestű kutyám, de nem akartam volna rábízni másra, hogy ott dobálják a testét, mint valami rongyot. Ő is családtag volt és Ő is megérdemelte a végtiszteletet. A hátsó kertben temettük el, elég nagy gödör kellett neki, kb. mint egy embernek. Nagyon mélyre kell ásni, elég sokáig tartott, de nem bánom, hogy itthon nyugszik. Készítettünk sírhalmot, és a házi készítésű fejfájára rászegeltem a gravírozott bilétáját. Ha mégis elszállíttatni szeretnéd, akkor szerintem ebben az állatorvos tud segíteni.
2012. okt. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!