Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az ilyen embert ti utálnátok?

Az ilyen embert ti utálnátok?

Figyelt kérdés
Van egy barátom aki nagyon szereti az állatokat,viszont a multkor láttam nála egy kitömött görényt.Megkérdeztem tõle hogy azt az állatot õ lõtte e ,azt mondta nem,csak találta egy vásáron,és megvette..És szerintem igazat mond,viszont az kicsit furcsa szerintem hogy állatbarát,meg állatvédõ,és mégis vett egy kitömött görényt!Ti az ilyen embert normálisnak találjátok?

2012. nov. 14. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb állatbarát eszik húst. Az állatbarátságnak több fokozata van, attól még hogy valaki megöli őket a húsért, vagy kiállítja a házában a kitömött tetemeket, érezhet valamennyi szimpátiát az állatok iránt.
2012. nov. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És akkor a vadászokkal mi van? A legtöbb állatbarát, van kutyája stb., mégis lő nyestet, szarvast, őzet. Akkor őket is utálni kell?
2012. nov. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A vadászok/erdészek is etetik a vadállatokat és csak annyit lőnek le, amennyi szükséges.

Nem ettől függ, hogy valaki szereti az állatokat.

2012. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán(normális).Attól, hogy szereti a az állatokat ,még lehet h tetszik neki,vagy feldobja szobáját.Nekem meg lepkék, és varjútollakból készült cucc van a szobámban. És? semmi baj nincs vele, az az állat nem szemvedett, csak simán elhullajtotta a tollát(onnan tudom h én csináltam) /kivéve a alepkék, őket sajnáltam is egy picit/. Most kövezzetek meg nyugodtan, de szerintem Attól h vett a vásáron valamit, ami neki tetszett, minek utálni?
2012. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Am ja, az első háromnak is igaza van.
2012. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sok embert lehetne utálni: Bárkit aki bőrkabátban vagy bőrcipőben jár és nem vegetáriánus. Én imádok minden állatot.... sülve-főve, élve :-) A házi kedvencemet nem enném meg, de pl. megeszem a strucc húst, pedig nagyon szép és aranyos állatok. Megeszem a kecskét is, de pl. a saját kecskémet már nem enném meg. Voltak kecskéink sokáig, de nem lettem volna képes levágatni, hál Istennek mindegyik állatsimogató helyre lett eladva. Úgy is fel lehet fogni, hogy a barátod úgy gondolkodott, ha már azt s szerencsétlen görényt valaki megölte és kitömte, akkor legalább had legyen az övé, és becses kincsként Őrzi. Ha az állatot megöljük étkezési célra, akkor is meg kell adni neki a tiszteletet. Ha haszonállat, akkor is joga van a lehető legfájdalommentesebben meghalni. Én azokat ítélem el, akik (főleg tenyésztelepeken) kínozzák a vágásra ítélt állatokat. pl. kiszurkodják a marhák szemét stb. Mert hogy van ilyen, ha nem tudnád.
2012. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak

Õ is ezt mondta :D

2012. nov. 14. 16:39
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor szerintetek én is be szerezhetek eggyet,olyan alapon hogy ha már valaki volt oly állat hogy lelövi,és kitömi,akkor magamhoz veszem és nagy becsben tartom?
2012. nov. 14. 18:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond. A 6. válaszolóval értek egyet.
2012. nov. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kérdező, sose menj szembe a lelkiismereteddel. ha elkezded leépíteni akkor nincs megállás. az első válaszoló vagyok, és bár felpontoztak, én sem értek egyet az állatok dísztárggyá alakításával, és vegetáriánus vagyok, de elfogadom, hogy a legtöbb ember nem ennyire empatikus, ha állatokról van szó, viszont attól még vannak nekik is érzéseik.
2012. nov. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!