Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egy képzés...

Mennyire nehéz egy képzés alatt lévő lóval elfogadtatni a lovas súlyát?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert olyan lovat már lovagoltam be amelyik ha tartották a fejét akkor tűrte a lovast a hátán, állva és lépésben, de ha elengedték, akkor azonnal ledobott mindenkit. De őt előtte nem futószárazták, csak ennyit tudott. És van egy csikóm ami már abban a korban van, hogy tavasszal elkezdem futószárazni. Azt nem tudom hogy mennyire nehéz azt megtanítani neki, mint amit az az előző ló tudott, amikor hozzám került. Mert amúgy én elég jó lovasnak tartom magam, nem nagyon szoktam esni, pedig voltak azért már éles helyzeteim, tehát szívesen hozzászoktatnám a lovashoz. És lenne másik ember (nálam tapasztalanatlanabb) is aki futószárazza alattam a lovat, szóval ezzel nem lenne gond.
2010. jan. 11. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ezt így nem lehet megjósolni, hiszen minden ló más és más. Talán a temperamentumából lehet levonni következtetéseket. Például egy szelídebb, nyugodtabb ló hamarabb megszokja.

Amit még ajánlanék neked, az egy kicsit több alázat. Mert ha valóban annyira profi lennél, nem itt kéne kérdezősködnöd. Szóval csak ügyesen! ;)

2010. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nos először is meg kell szoktatni vele a kantárt,a zablát, a nyerget.Csak azután szoktak rá felülni.És akkor is az első próbálkozásoknál csak felhasalnak a nyeregbe de még nem ülnek rá.És így mérik hogyan reagál a ló.Ha nagyon idegenkedik akkor lassabban,fokozatosabban haladnak.
2010. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ténleg van amivel nehéz, de amelyiknek például nagyon jó a kapcsolata csikó korától egy lovassal ,lehet hogy azt gond nélkül megtűri a hátán.
2010. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Leginkább az első válaszolónak mondom, hogy nem profinak tartom magam, de ha már lovagoltam be lovat, úgy hogy pl. az első tereplovaglásánál semmi gond nem volt vele, egy szál kötéllel is rá lehet ülni (bár ezt csak zárt helyen csináljuk), és ugratni is megtanítottam, csak nem lehetek béna. Csak azt kérdezem itt hogy mennyire nehéz a lovas súlyához hozzászoktatni a lovat, mert ha azt a választ kapom, hogy nagyon-nagyon, akkor tényleg profihoz fordulnék. De amúgy tudom hogy, mit és miként kéne csinálnom, és gondolom nem lehet iszonyatosan nehéz, mert a másik lóval nemhinném hogy túl sokat foglalkoztak, nagyjából fűnyíró volt, meg a gyerek néha ráült és vezették. Mellesleg szőrén, úgyhogy a nyereghez is én szoktattam hozzá, tudom hogy "kell".
2010. jan. 12. 16:14
 5/12 anonim válasza:
50%
Szia! Egyet értek az elsővel. Pici alázatot légyszi:D Ha igazán jó lovas lennél nem kérkednél a tudásoddal, már bocsi. Ha a súlyhoz akarod szoktatni, először nyereg nélkül istállóban is ráhasaltathatsz kisebb súlyú gyerkőcöt...20-30kg...majd ő üljön rá és fokozatosan nehezítsd a súlyt..és csak utána futószárazzák alattad ha álltó helyében már nincs probléma a lovas megtűrésével. Hogy ez mennyi időbe fog telni? Azt a legprofibb profi se tudná neked megmondani:D Függ a ló fajtájától, temperamentumától, egyéniségétől és attól ,hogy mennyire vagytok összeszokva. Sok sikert hozzá!!!
2010. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást, de azért írtam le az eddig elért eredményeimet, mert nem azzal van bajom hogy hogy kéne elfogadtatni a lovast, azt kérdeztem mennyire nehéz. Most nemtudom hogy nem olvastátok-e el amit írtam, vagy a szövegértéssel van bajotok, de tényleg nem ezt kérdeztem. Az oké, hogy függ a ló vérmérsékletétől stb., de más, a kérdésemre felelő válasz nem volt, "már bocsi". És "már bocsi", nekem az jött le, hogy ti is csak elméletben tudjátok a dolgokat, nem csináltátok még, pl. én tuti nem kisgyereket hasaltatnék/ültetnék rá először, inkább dobjon le engem, mint egy gyereket. Ha valakit esetleg érdekelne még, úgy döntöttem megpróbálkozom dologgal, ha nem megy még mindig tudok kérni segítséget, de mindent el kell kezdeni valahol. (Úgyértem azoknak, akiknek már van tapasztalatuk ilyen téren, nekik is volt egy első lovuk akit önállóan lovagoltak be.)
2010. jan. 14. 19:28
 7/12 anonim válasza:
50%

18:05ös kommentelő vagyok. Nem 1-2 lovat lovagoltam már be és nem 1-2 csikót neveltem fel. Azért hasal először..és azért istállóban teszed rá a gyereket, hogy ha a legapróbb jelét látod annak, hogy nem tetszik neki csak lehúzod és nincs semmi vész. Ha te az X kilóddal ráülsz /gondolom 30nál több vagy/ sokkal jobban "nyomod" a hátát. Az írásaidból látszik mennyire oda vagy magadtól és lassan kezdem azt hinni hogy semmi fogalamd a lovakról. És hogy a kérdésedre válaszoljak! Nehéz elfogadtatni vele a lovast? Ha a lovaddal is úgy bánsz ahogy a kommentelőknek válaszolsz akkor kib*szott nehéz dolgod lesz!

Szörnyű,hogy az ilyen emberek lovasnak nevezik magukat...

56/N (így koromat elárulva remélem látszik,hogy nem ma kezdtem)

2010. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Szia!

Nem mindegy hogy egy ló be van lovagolva, vagy tűri a hátán a lovast és megy alatta. Nem tudom, hogy hol tanulhattál lovagolni, de remélem nem ilyen nyaranta táborba eljárós szuper hobby lovas vagy. Sajnos sok ilyennel találkoztam már. Gondolom te is gyerek vagy még. Fordulj felnőtt segítséghez. Olyanhoz, aki ért a lovakhoz (nem csak a szöveg hogy 25 éve tart lovat és autodidakta módon kiképezet magát lovasnak/. Ha elárulnád a lovat fajtáját, korát, apájnak a nevét stb.. könyebben tudnánk válaszolni. Érdeklődj utána, hogy az anyjának milyen a munkakéssége valamint kérdezd emg a fedállomáson hogy az apja után milyen készségű csikók szülttek. Többet nem tudok javasolni.

Sok sikert.

2010. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

18:05-ös, ha érdekel, és számít akkor bocs, mivel ezt eddig tényleg nem mondtad nem tudtam arról az 1-2 csikóról. De nem hinném, hogy nagyon nagy baj lenne velem, ha abból a másik lóból, akiről már beszéltem olyan lovat neveltem, amilyen lett. Attól még, hogy így, interneten keresztül írsz nekem mindenfélét, nem fogom behúzni a farkam, nincs miért megváltoznom, meg volt az okom, amiért olyan stílusban írtam. Tudom most jön az, hogy sajnálod a lovat hogy nálam él, más sokkal inkább megérdemelné, bla-bla-bla, de megnyugtatlak, ha így gondolod, nincs igazad. Az utolsónak meg: fajtája magyar félvér, kora 2 év 6 hónap, anyja, apja ismeretlen, ugyanis nyakon sütött lovam van.

Mivel olyan választ nem kaptam, ami segített volna, mint már írtam, megpróbálom magam, akárki akármit is mond itt.

2010. jan. 15. 19:01
 10/12 anonim válasza:
A nyakon sütött lónak is van apja meg anyja..az nem jelent semmit. Ha 6hós kora után nem sokkal te vetted a lovat akkor az anyját tudod, vagy ha nem kupeceken keresztül vásároltad és te mondjuk csak a 3.4. gazdája vagy szépen visszanyomozható. És akkor már egyből megtudják mondani, hogy ki az apja. Ha 0ás a csikó /a sütési száma 0val kezdődik, nem az évszám! mert az tuti 0:D ha csak 2 éves/ akkor nem fedállomáson lett fedeztetve szal zugcsikód van...ilyenkor nehezebb de lekövethető az apa...utódjai már kevésbé. Remélem el tudsz indulni valamerre. Ha nem vagy bizti a dolgodban keress vkit aki segít neked benne, nehogy rossz vége legyen. Ez csak egy tanács..ha megfogadod akkor jó, ha nem..háát így jártam. Azért csak ügyesen!
2010. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!