Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mlyen kiskedvencet ajánlotok?

Baszont2002 kérdése:

Mlyen kiskedvencet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Akár a kutyától a patkányig bármit mondhattok...

2014. szept. 26. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Tengerimalac.Bújós,nem költséges annyira,és nem harap.Cuki egy állat
2014. szept. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

OFF: a tengerimalac társas lény. Ha Tengerimalacot akarsz, akkor vagy kettőt kell vegyél, vagy rengeteg időt kell rá szánj.

Rengeteg idő +4 óra.


ON: Meg kéne add azt, hogy mennyi időt tudsz rá szánni, és mennyi pénzt.

De így hasraütésből én óriás nyulat ajánlok.

Nem túl kicsi, és nagyon édes. Nekem mindegyik Óriásom (ami volt, és ami van) nagyon ragaszkodó, és a hideget is nagyon jól bírja.

2014. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen körülményeket tudnál neki biztosítani? Mennyit foglalkoznál vele naponta, akarod-e sétáltatni, tanítani? Mennyit szánnál rá havonta és persze a vételárra?
2014. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Cicát, ha szeretnél magad körül egy kis mozgalmasságot, de nem szeretnéd állandóan levinni, vagy olyasmit szeretnél, ami elvan maga is. Bár macska személyisége válogatja, nekem volt "adj kaját és hagyj békén" típusú és "ha nem foglalkozol velem,ráfekszem arra, vagy széttépem, ami fontosabb, mint én" felfogású macskám is, de ha kicsi korában jól szoktatod,bármilyen lehet.


A kutyust jobban kell nevelni, ha lakásban lakik, levinni naponta minimum kétszer, több figyelmet igényel, cserébe (számomra) sokkal szeretetteljesebb... Most Yorkink van, alomra lett szoktatva, de le kell vinni így is naponta.


Ha még kezdő vagy, inkább hal, vagy kisemlős(hörcsög) lenne jó, elég egyszerű velük boldogulni. Sorolnám még ide a kisebb testű madarakat,mint a pinty, hullámos papagáj. Utóbbinál készülj a reggeltől estig tartó csacsogásra, a höri meg éjszaka fog boldogítani, ha egy szobában alszol vele.


Különlegesnek számomra a beszédre fogékonyabb papagájok számítanak, de megtanítani rengeteg idő és türelem, egyébként más téren olyan, mint a kicsik. Vagy pl. A mókus, mosómedve... Ha nagyom extrémek akarunk lenni, lehet kígyónk és pókunk is, nekik az élelem kicsit nehézkes (nekem madárpókom volt, szöcskét,tücsköt evett, de csak kicsit,így sokszor a megmaradt szöcskék meg tücskök felnőttek ésott mászkáltak körülötte, le se sz#rta, viszont non-stop ciripeltek), őket azért nen lehet úgy babusgatni,mint pl. egy kutyust. Ennek enyhébb verziója egy teknős,vagy kaméleon,persze ők sem az az ölelgethetős fajták.:D


Mi találtunk kiscsibét is már, boldogan mászkált a lakásban, csinos selyemkakas lett belőle, olyan volt,mint egy cica, vagy kutya. :) Igen, kukorékolt is. :D Ismerősünknek rókája volt, kutyaként tartották.(Elcsapta egy autó az anyját, ő meg ott volt napokig a tetem mellett, akkor szánták meg és vették haza. Aztán el akarták engedni, de visszajárt hozzájuk.)

Sokan tartanak vadászgörényt, vagy mosómedvét, ők is a cica-kutya kategóriához vannak közel. Pl. Monoron vannak börzék, ott nrm nem nehéz találni akármilyen díszmadarat, hüllőt, halat, mosómacit... Ha ilyesmi kell, ott biztosan találsz, de mindig nézd meg,hogy szépen volt-e tartva! (Tiszta-e a szőrméje, szeme, épek-e a fogai, a ketrece milyen,stb... Ajánlom a tenyésztőket, mert ők értenek is a dolgukhoz, így nem jársz úgy, mint az osztálytársam, hogy a törpeuszkár már a derekáig ér. :D Meg sokszor belefutni szaporítókba, ott veszélyes, hogy van valami genetikai hiba és a fent említett probléma, hogy mégsem fajtatiszta az állatka.)


A patkányt sokan dicsérik, van,aki a vállán cipeli magával. Egyébként tényleg okosabb, mint hinnénk. Nekem nem volt, nem tudok nyilatkozni bővebben.


Most nyuszim van,nagyon pici (4 hetes) korától került ide, szobatisztaságra tanítottam, rajtam mászkál,mint egy cica, sosem hittem volna, ha nem figyelek rá, rángatja a ruhám, kiszedi a kezemből a ceruzát és elhajítja, sosem gondoltam volna, hogy ilyesmit is csinálnak. Alábecsültem, mert "jaj,ő csak egy rágcsáló ". :) Van tengeri malacunk is,ő nem csinál ilyesmit, csak elvan,mint egy hörcsög. Bár lehet, azért, mert idősebben került ide.


Igazából a nagyobb testű állatok és a különlegesek sok figyelmet igényelnek. Nagyobbként fejlettebbek, nem elég, ha el vannak látva,kell vele foglalkozni is, vagy tanítani (főleg, ha szabadon él a lakásban), szelidíteni... Ha unatkozik, vagy kevès a mozgástere, könnyen ellened fordul(harap,"megvadul",szófogadatlan lesz), vagy szétszedi a berendezést. A különlegesek pedig sok pénzbe kerülnek,megfelelő étel,hőmérséklet,élőhely kell nekik... Nyuszinál pl a huzat sem jó, nem szabad akármilyen ételt ennie, főleg picin szinte semmit nen ehet a szénàn, tápon kívül, szoktatni kell lassan a többire... Illetve bármit vállalsz,készülj fel rá, hogy minimum 3 évig (hullámos papagáj, torprhöri), de akár 10-15(kutyus, cica,nyuszi) vagy tovább(a teknős lehúzhat 50 évet is) él, addig te felelsz érte. Ha nyaralni mész, akkor is számolni kell vele, ki gondozza addig, ha költözöl, szintén. Mondjuk én biztos viszem a nyuszit magammal albérletbe, ha egyetemre megyek. Nem hagyom anyuékra, meg mi barátok lettünk, együtt tanulunk, eszünk, stb. :) És persze az oltás, ivartalanítás sem másodlagos. Bár utóbbi opcionális.


Ennyi jutott eszembe, ha van kérdésed, nyugodtan írj, elég "sokmindenem" volt, mert apu ilyen állatmániás és kicsi korom óta ilyennek nevelt engem is, úgyhogy minden évben szinte csatlakozott hozzánk valami más, vagy "direkt", vagy kicsiként találtuk, vagy ismerős sózta ránk... :)


Ajánlani konkrétan nem tudok semmit, mert az életmódod és a személyiséged dönti el,mi fér bele az életedbe,mi az,ami neked tényleg megoldható és ami tetszene is. Mindenki eltérő szabadidővel, türelemmel és ízléssel rendelkezik, nekem pl. a pók még belefért, a kígyó már nem.. A nyuszival bírok, a cica határeset volt,a kutyus sokszor kiidegelt(egyedül nem tudtam volna figyelni rá, az biztos), a kakast imádtam, de a papagáj már nem állt olyan közel hozzám(hullámos), nem hagyta magát annyira, hangoskodott, csípett, a halakat csak apu szerette, nekem unalmas csak nézni őket, stb...

18l

2014. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyuszi! Gyönyörű állatok, kedvesek cukik! :)
2014. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket!

Az a baj, hogy időm nincs sok max napi 3 óra...

pénz az olyan 40 000 ezer alatt de nem én finanszírozom.

Kutya és macska nem, mert kutyára időm nincs, macskára meg

allergiásak a családtagjaim.

Olyan állatban gondolkodok ami örökmozgó és hiperaktív.

2014. szept. 28. 19:28
 7/8 anonim válasza:
Mókus, robovszky törpehörcsög, csincsilla, gyík, pinty... Ezek elég hiperaktívak. :D
2014. szept. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vadész görény. nagyon cukik mindig látok valakit aki sétáltatja a görényt porázzal és hámmal sőt olykor fölveszi, cuki olyan mint egy mini kutya
2014. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!