Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mitől más egy csirkét, disznót...

Mitől más egy csirkét, disznót, halat, vagy marhát megölni, mint egy nyulat?

Figyelt kérdés
2008. aug. 10. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Hehe,én tettem fel a nyuszivágással kapcsolatos kérdést.

A kérdés teljesen jogos,de léci ne veszekedjünk,jó?

Mindenki elmondhatja a véleményét,de ne kezdjük el bunkózni egymást,mert elég unalmas,és aki ilyet akar olvasni,olvassa a kérdésemre érkezett válaszokat.


Egyébként szerintem semmiben nem különbözik a csirke,disznó,hal,marha stb. élete a nyúlétól.

2008. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
97%

naggyából semmivel

maximum a lelkiismeret hangosabb mikor nyúlról van szó , milyen kedves kis állatka...

egyébként bármely állatot nehéz megölni legyen az a disznó tyúk vagy bármi, ha neked kell megtenned. Akkor már nem zavaró mikor csak a húst látod és nem kell belegondolnod hogy miből is van ,hogy került oda...

2008. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
25%

semmiben

ne egyetek húst, tök fincsi zöldségek vannak!

2008. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Sok a finom zöldség,eszek is,de attól még ehetem a húst.
2008. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Körülbelül semmi. De mégis.

Egy esetben: ha valaki fájdalommal öli meg az állatot. Akkor nagyon nagy különbség van, bármilyen állatról is szó van. Szerencsére eljutottunk odáig, hogy illegális a sertések fájdalommal járó levágása. (Magyarul a "hátába döföm a kést" és barátai)

Egyébként, ha nem okozol fájdalmat az állatnak, semmi különbség nincs. De szerintem nem volt jó ötlet (magyarán hülyeség volt) erre rákérdezni, mert megint csak jön a veszekedés... de remélem ebben az esetben nem.

2008. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Hát a nyúl "aranyosabb" mint egy disznó, de külömben ugyanaz...mondjuk ennyierővel a macskát is megehetnénk...
2008. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Kínában (pl.) a macskákat, kutyákat is elfogyasztják. És viszont ezzel már tényleg nem értek egyet. Mert valóban, a nyulat azért háziasítottuk, hogy étel készüljön belőle (aztán később már kinőtte magát házikedvencnek:)), de a macskát és kutyát azért, hogy hű társ legyen. Szerintem. Na, mindegy. Amúgy az ötödik válaszoló vagyok.
2008. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a hátba döföm a kést nem tudom, hol álmodtad :) Aki disznót öl, annak általában szükésge van a benne lévő értékekre. Na már most, ha nem a torkát szúrják meg akkor igen nehezen folyik ki a vére, és akkor nem lehet csinálni hagymás vért, illetve a húst is áztathatod elkészítés előtt, hogy ne legyen oly véres.
2008. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

örülök, hogy a válaszolók többsége itt nem mocskolódik, és egyetért velem abban, hogy semmi különbség a kettő között.


Az állatvédés lényege szerintem, hogy az állat életében jól éljen és kínok nélkül haljon meg.

2008. aug. 10. 20:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a selymes bunda miatt. Es azt tudjatok, hogy kinaban nem a szegenyek eszik a macskakat/kutyakat, hanem a gazdagok? (Es altalaban lopott allatokat...)
2008. aug. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!