Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy egy felhizlalt állat milyen aranyos? Miért hizlalják az állatokat?

Figyelt kérdés

Bár szomszédék tacskója már nem él, de amíg élt, olyan kövér volt, hogy a hasa a földig ért. Alig tudott szegény mozogni, mert mindenféle szemét hizlaló kajával etették. Persze a szomszéd szerint milyen aranyos, meg kis hordó, hogyan gurul, de szerintem nagyon szívszorító látvány.


Az interneten is rendre látok 20-30 kilós macskákat, volt olyan, akit már az állatorvosok sem tudtak megmenteni, mert hiába kezdték el vele a fogyókúrát, megfulladt.

És mégis, "jaj megmozdult a párna" , "de aranyos kövér", stb.


Miért nem jönnek rá az emberek, hogy ez bizony iszonyat egészségtelen, és egy állat sokkal könnyebben belepusztul a kövérségbe, mint egy ember?



Egyáltalán miért hizlalja valaki ennyire fel a macskáját/kutyáját?

Olvastam, hogy szintén egy tacskót a gazdája pizzával és hamburgerrel etetett! Iszonyat kövér volt, majd valaki megmentette, lefogyott, és most boldog.


Mire jó ez? Mitől aranyos egy veszélyesen túlsúlyos állat?

Ha egy állat szerintük cuki, meg aranyos ilyen kövéren, akkor a túlsúlyos, elhízott emberekre miért nem mondják ugyanezt? Érdekes...



2015. márc. 14. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:

"túlsúlyos, elhízott emberekre"


De mondják, csak nézz végig a gyerekeken....

2015. márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kutyamutyi ***** válasza:

Szia!

Hát ez mind emberi tudatlanság és ostobaság szerintem. Az etetés és a mozgatás a kulcs, de nagyon sok olyan ember tart kutyát aki nem tud róluk semmit és azt hiszi hogy nem is kell. Pedig ez nem így van. Épp annyira tájékozottnak kell lenni, mintha egy lovat tartanál és a lovakkal kapcsolatban tájékozódnál. Ha belegondolsz akkor sokkal több mindennek utána néznél, nem?:) A kutyatartás esetében is utána kell keresni.

Hogy miért cuki azt meg kell kérdezned attól, aki mondta, mert én nem tudom...

2015. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is az a véleményem, hogy tudatlanság. De pl ha valaki felelős állattartóként jár állatorvoshoz a kedvencével, az orvos is megtehetne annyit, hogy pár mondatban mondjuk egy-egy vizsgálat közben, vagy az éves szuri beadsakor megemlíti, hogy hogyan is kell etetni az adott állatot, mert bizony az emberek tudatlanok, sokszor lusták, és így mutatják ki a szeretetüket, vagy ezzel letudta az állattal való foglalkozást. Pedig nem.

És azt is nehezményezem, hogy ivartalanítás után (tudom, több cicám is van) egyik állatorvos sem mondta soha, hogy ilyenkor már oda kell figyelni, mert a többségük bizony felszed pár kilót ha nem vigyázunk.

Sokan írják, hogy az alapvető pénzügyeket oktatni kellene Ez így van. De őszintén szólva már ezt is rég oktatni kellene. Már általános iskolában tanítani az állatokkal való együttélést,az etetés szabályait és akkor nem szenvedne ennyi.

Nekem is kövér az egyik lány cicám (picivel több, mint 6 kiló)nem volt semmi utána járni, hogyan lehet biztonságosan lassan lefogyasztani, hogy ne legyen beteg pl zsírmáj alakulhat ki, vagy cukorbeteg lehet ha túl gyors fogyástól, vagy ha éheztetik. Egyszóval, ha már baj van, és túl kövér az állat, csak orvostól lehet segítséget kérni a fogyasztásával kapcsolatban.

Sok táp van, ami erre való, mérni kell, adagolni. Sok helyen írnak róla, de nem sok adatot kapunk a konkrét etetésről (a ne adj neki annyit, meg hasonlók nem segítség, ha nem akar az ember bajt okozni.)

Viszont muszáj lépni, mert egy bent élő állat, teljesen kiszolgáltatott helyzetben van. Nem tudja az ösztöneire hagyatkozva a természetből pótolni ha valamiben hiányt szenved a szervezete. Teljesen az embertől függ.

Igenis utána kell járni, olvasni (persze szigorúan megbízható oldalakon!!!tehát a Mari néni a szomszédból, meg a fórumon valaki azt írta...stb. nem nyerő!)hogy mire van szüksége az adott állatnak. Prémium tápokkal etetni, minden tápon rajta van az adagolás.

Én mindig adok nekik pluszban vitamin pasztát, van macskafű itthon, ívókút ha már azt nem tudom nekik biztosítani, hogy a természetben pótolhassa, megpróbálok odafigyelni, hogy mindene meglegyen, amire szüksége van.És itt nem a 20. játékra meg a milyen cuki sokadik fekhelyre gondlok. Hanem Pl olyan táp vagy + vitamin, amiben taurin van, amiről köztudott, hogy nagyon fontos. De sokszor adok kúraszerűen immunerősítőt (VetriDmg) is.

Persze szoktam velük játszani is a mozgás miatt. Bár egy macskánál azért nem olyan egyszerű, mivelhogy az van, amit ő akar. Elég nehéz meghajtani.

(Ebben, ha van valakinek ötlete szivesen venném privátban.)

Szóval, a regényemnek a lényege az, hogy egyetértek. Borzasztó egészségtelen az állatnak hagyni hogy nagyon meghízzon! Abban is, hogy az ember felelős ezért, és legtöbbször a tudatlanság okozza, az állatorvosok (biztos van kivétel) nemtörődömsége, és az emberek lustasága (akiknél kimeríti a foglalkozást az állattal az, hogy naponta egy-két alkalommal elérak valamit (jó esetben nem moslékot, és nem a divatos, de rendkívül rossz minőségű whiskas és társait, vagy ami még rosszabb a minnél olcsóbb minnél nagyobb kiszerelésben kapható mérgeket - merthogy azok, undorítóak, büdösek mintha az ember a wc-ből kanalazná ki az ebédjét csak ennek semmiféle tápanyagértéke nincs, és tele van ízfokozókkal, elhullot állatokkal, nem is sorolom tovább, mert elhányom magam. aki ezt jónak gondolja, egyszer, ha nem lesz fontosabb minden más, vegyen egy drágább prémiumot az olcsó konzerv helyett, és szagoljon nézzen bele, aztán adja oda az állatnak, és nyugodjon meg, most mindent megkapott, amire a szervezetének az EGÉSZSÉGES működéshez szüksége van.).

2015. máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!