Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az érdekelne szerintetek...

Az érdekelne szerintetek miért állat az ember a jelenlegi formájában? Én személyesen nem tekintem állatnak az embert, több oknál fogva (művészet, tudomány, roppant komplex eszközhasználat és alkotás, stb. ).

Figyelt kérdés

Filozófiailag szeretném kideríteni, hogy az embert miért gondoljátok állatnak, az, hogy millió évekkel ezelőtt mi volt, az egyértelmű számomra.


Mellékesen kérem a rosszindulati megjegyzéseket elkerülni, köszönöm.



2015. jún. 9. 23:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ki az, aki állatnak tekinti az embert?
2015. jún. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Csak biológiailag állat az ember, nem? Filozófiai szempontból én sem tekintem állatnak az embert.
2015. jún. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 savanyújóska ***** válasza:
100%
Én, például, mert fiziológiailag semmiben sem "különbözünk" egy elefánttól, például. Elismerem, hogy az ember kivételes faj, és a kultúra, művészet, stb. nem smafu, sőt megőrizendő, ugyanakkor nem tudok úgy tekinteni magunkra, mint valami különlegességre az élő kreatúrák között. Nagyon leegyszerűsítve, számomra létezik az élő, és az élettelen univerzum, és filozófiai szempontból nem teszek különbséget a kettő között. (Vagy ha mégis, alapvetően érzem azt az alázatot, hogy én is ugyanúgy a természet része vagyok, mint egy mélytengeri baktérium, ezáltal múlandó, változó, és lecserélhető.)
2015. jún. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 savanyújóska ***** válasza:
75%
Nota bene: mi az a "filozófiai szempontból"? (Magamnak nem tudtam definiálni.)
2015. jún. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

En sem tekintem allatnak az embert. Az ember egy virus.

Egy allat a maga elterjedesi teruleten, harmoniaban es egyensulyban letezik a korulotte levo dolgokkal. Egyedul az ember az, aki kepes vegzetes pusztulast okozni maga korul a bolygon.

Szoval, tisztan filozofiai szempontbol, az ember a bolygo virusa.

2015. jún. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A filozófia szempont, nekem az, hogy minek valljátok az embert, mint fajt, vagyis miért állat az állat és miért ember az ember, gondolati síkon, nem a szigorú biológiai értelemben.
2015. jún. 9. 23:53
 7/16 A kérdező kommentje:
Másrészről miért gondoljátok, hogy az ember vírus, ha feltételezzem, hogy mondjuk a delfin lenne az ember helyett a Földön, akkor vajon mit tenne. Például egy delfinfeltaláló (lenne rá úgymond "Keze") építene repülőgépet, amivel ugyanúgy szennyezné a környezetet, csupán amiatt, hogy tudjon repülni, mivel ilyen vágya van. Vagy mivel a delfin halat eszik, nem halászná ó is túl a tengert, ha esetleg a faja túlnépesedik?
2015. jún. 9. 23:56
 8/16 A kérdező kommentje:
Másrészről például a természettudósok egy része, aki állatnak határozza az embert (igaz hozzáteszik a speciális jelzőt), Csányi Vilmos, Richard Dawkins, stb.
2015. jún. 9. 23:58
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Az ember biológiai szempontból egyértelműen az állatok közé tartozik, de én más szempontból se gondolom, hogy jogos lenne önmagunkat ennyire a többi faj fölé emelni. Nyilván ahogy te is írtad vannak olyan dolgok amikben mások vagyunk mint a többi állat, de ez nem csak ránk jellemző. Például a hollók képesek mindenféle gép nélkül repülni és az eszközhasználatuk is fejlett a madarak között mégse mondod azt, hogy e miatt annyira kiemelkednének, hogy már nem is tartoznak az állat kategóriába. Szerintem az "állat" szót nem kéne ennyire lealacsonyítónak venni. Sok állat van ami tud olyat amit mi nem és fordítva, de ez még szerintem nem tesz minket annyival felsőbbrendűvé.
2015. jún. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha a delfin csinalna azt, amit az ember, akkor azt is viruskent definialnam, termeszetesen.

[link]

Most vagy filozofalunk, es ervelunk, vagy az a celod, kedves kerdezo, hogy valami bizonyitekot mutasson fel valaki az ember felsobrendusegere?

2015. jún. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!