Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell levágni egy...

Hogyan kell levágni egy disznót hogy minnél több vér folyjon ki belőle?

Figyelt kérdés
2008. szept. 2. 15:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Gyanítom, hogy aki ilyet kérdez az nem egy tapasztalt hentes, úgyhogy bazmeg ne vágd le azt a szerencsétlent, mert az bűncselekmény! Tilos háznál, otthon disznót vágni, ráadásul csak úgy szabad levágni, hogy ne szenvedjen az állat. Ha ilyet kérdezel, akkor gondolom fingod nincs az egészről, hagyd ezt meg azoknak, akik értenek hozzá!
2008. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
nagy tévedésben vagy lehet háznál disznót vágni csak kötelező kábító pisztoly vagy sokkoló hozzá hogy ne szenvedjen
2008. szept. 2. 15:23
 3/19 Hintalow ***** válasza:
87%

Úgy kell beleszúrni a nyakánál, hogy eltaláld az ott futó fő ereket, és a vérének nagy része kifolyjon. Ehhez mindenképpen tapasztalt ember segítségét ajánlom, ugyanis nem tesz jót a húsnak, ha a vér nagy része benne marad.

Noha amióta az eszemet tudom évente 1-2x vágunk disznót a nagyszüleimnél, én sem merném vállalni ilyen helyzetben, mert nem biztos, hogy pontosan el tudom találni a megfelelő helyet, noha már számtalanszor néztem végig.

2008. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszi az értelmes választ utolsó válaszoló
2008. szept. 2. 15:58
 5/19 A kérdező kommentje:
arra is kiváncsi vagyok hogy hogyan zajlik a kihúzás az ólból meg ilyenek
2008. szept. 2. 15:59
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Először szerintem csak nézd meg és most nem kötekedés képp írom, hanem, hogy nagyobb tapasztalatod legyen. Az első vágáshoz mindenképp kérd szakember segítségét, aztán majd belejössz.
2008. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

szerintem is nézd meg előbb, hogy egy böllér hogyan csinálja, de készülj fel, hogy egyedül nem is megoldható feladat....és tényleg a főütőerét kell megszúrni és kivéreztetni, közben meg szenved és rúg, de még el is szaladhat..láttam már ilyet sajnos, aztán a végén szegény elájult.

Roszz a kivéreztetéses technika, mert amikor a disznó fél akkor tejsav termelődik az izomzatban és jó rágós maradhat a húsa..

2008. szept. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%
Te barbár! Gratulálok, rángasd csak ki azt a szerencsétlen állatot az ólból, vágd át a torkát, aztán élvezd, hogy kifolyik belőle az élet! És jó étvágyat hozzá!
2008. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

Hát ahogy elgondolkoztam ezen tulajdonképpen van valami igazság a lelkes állatvédők szavaiban.Hiszen a sertések az eggyik leginteligensebb állatfaj sokkal okosabbak egy kutyánál is és gyorsabban tanulnak és mégis az ember gyomrában végzik.

amugy meg ha nagyon ragaszkodt a disznóvágáshoz semmiképp se egyedül csináld oda több ember kell!És olyan ember aki ért is hozzá!

2008. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
utolsó előtti válaszolónak köszönöm szépen jóízűen elfogyasztom majd ,ha nem vágnánk le egy állatot se akkor mit ennél füvet, bokrot?
2008. szept. 2. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!