Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot tartsak?...

Milyen állatot tartsak? Papagájt vagy kígyót?

Figyelt kérdés
Ez így elsőre tudom kicsit furán hangzik de mindkét állatot nagyon szeretem (igazából az összes állatot). A szüleim azt mondták hogy 15. szülinapomra kaphatok egy állatot. Van már egy 6 éves cicánk. A szobámba lenne a kígyó vagy a madár az ajtó csukva tehát semmi esetre sem találkoznának. A kígyókkal az az egy bajom van hogy egereket esznek és én nem bírnám neki odaadni. (Apukám azt mondta majd segít gyerekkorában neki is volt egy kígyója.) A papagáj az egy új ötlet nem tudok valami nagyon sokat róluk. Ha lenne valószínüleg jákópapagájom lenne ha jól tudom ők beszélnek a legjobban. Repkedhet a szonámban?? Mennyibe kerül nem muszáj hogy jákó legyen de nagyobb testűt szeretnék. Kezdőknek ajánlott a nagy testű vagy inkább egy kissebel kezdjek? Hány évig élnek?? A kígyóból a gabonasiklót beszéltük bagy esetleg a fakúszó boát. Melyik az ideális? Vagy más fajta kígyó? Nem tudom eldönteni melyik legyen. Előnyöket hátrányokat is írjatok lécci mindkettőhöz 😄😄

2015. júl. 21. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha papagáj mellett döntesz, muszáj lesz 2-t tartani belőlük, rosszul tűrik a magányt.
2015. júl. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az nem elég ha suliból hazajövet foglolkozom vele? Mennyibe kerülne így ugye azonos neműek is lehetnek? Nem hiszem hogy otthon örülnének fiókáknak...
2015. júl. 21. 16:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Azonos nemű is lehet. Igen, jó ha foglalkozol vele, de akkor is, kell mellé legalább 1 papagáj.

Azt nem tudom hogy különböző fajú papagájok hogy jönnek ki egymással, de mindenképp kell mellé még 1

2015. júl. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül? Hány évig élnek? Ha az egyik esetleg elpusztul(nem tudom ez milyen gyakran fordul elő). Akkor a másik "depressziós "lesz? Ezt nem szó szerint kell érteni 😄
2015. júl. 21. 16:09
 5/12 anonim ***** válasza:

A papagájok elvileg mind nagyon sokáig élnek. Olvastam, volt már 100 évet is megélt papagáj - lehet hogy tovább él nálad is:D

Szóval, ha jól tartod - nem hal meg - nincs depi:D

Ami az árát illeti - a hullámos papagáj a leggyakoribb tartott papagáj - ebből arra következtetek, hogy ez a legolcsóbb fajta. Néhány ezerért is láttam már (több papagáj eggyütt)

Az arapapagáj ezzel szemben akár 200 ezerbe is kerülhet. Gondold meg jól:D

2015. júl. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kezdőként nem ajánlom a nagyobb papagájokat...először szerintem mindenképpen kisebb termetűekkel kezd, és ahogy írták, kettő kell belőlük. Ez alól nincs kivétel, lehetnek azonos neműek is (esetleg a rózsásfejű törpepapagájnál kell különböző nemű, de az igazat megvallva annyira őket nem szeretem...).


A szobába ki lehet engedni, figyelni kell hogy olyan hely ne legyen, ahova bebújhat és beszorulhat. Illetve könyveket/papírokat/drótokat, szinte mindent megcsipked, egyedül a papírokat teszi tönkre, de hát figyelni kell rá :D


Életkoruk pedig változó, de a legtöbb olyan 10 évig él, persze van amelyik jóval tovább is, de a kisebb testűeknél olyan 10 körül van, szóval készülj fel hogy egy ideig ott lenne.


Kígyókhoz sajnos nem értek, de az biztos hogy belőlük egy elég.

2015. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az újabb kérdésedre reagálva, egy idő után "depressziós" lesz, ha a társa elpusztul. Ajánlatos ilyenkor egy kb vele egykorút találni neki, szóval ilyen szempontból macerásabb a dolog.


Nekünk pont szerencsénk volt a rózsásfejűekkel. Volt egy párunk, de a nőstény olyan 7 évesen elpusztult. A párja ott maradt egyedül, kb fél után viszont mama meghalt és neki egyedül volt rózsásfejűje (mama mindig csak egyet tartott, nem is csoda hogy 3 évnél tovább egyik madár se bírta nála...), az az egy pedig átkerült hozzánk. Így most mindkettő boldog, a hím már 11 éves lesz idén, a nőstény még csak kb 4-5 éves lehet, de legalább elvannak egymással.

2015. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A szüleim inkább a kígyót pártolják mert az kisseb felelőssség ami igaz is neki kell egy terrárium és ennyi. De a papagájra jóval többet kell ügyelni ezek szerint :) ez lehet hogy nagyon amatőr kérdés de a magokon kívül még mit esznek? Mennyibe kerül nekik a kaja?
2015. júl. 21. 16:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Főtt tojást is imádják a mieink, emellett gyümölcsöket (alma, barack, dinnye), meg néhány zöldséget is szívesen megcsócsálnak de azt annyira nem.


Egy zacskós mag kb olyan 600-800 Ft körül van, de azzal 2 hónapig is megvannak. Néha lehet még nekik venni kölest is, mert az imádják, de az se egy drága dolog. Homok kell még nekik, de az is olyan 500 Ft körül van egy kisebb zsákkal, mivel hetente kell cserélni így kb havonta kell venni, hacsak nem veszel nagyobbat, azzal jóval tovább elvannak.


A kígyóval ellentétben őket lehet beszélni tanítani, ha kiengeded és nem hagyod hogy megcsípkedjen mindent akkor igazán élvezet nézni őket. Játszani is lehet velük valamilyen szinten, amit gondolom a kígyóval nem lehet. Úgyhogy neked kell eldöntened, hogy akarsz-e olyan állatot amivel foglalkozni kell, a takarításon/etetésen kívül is, avagy sem :)

2015. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jelen pillanatban a papagájra szavazok de itt a szüleim a főbb kérdés...
2015. júl. 21. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!