Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen állat...

P. Hanni kérdése:

Szerintetek milyen állat illik hozzám? Bővebben: -Csendes, általában nyugodt vagyok -Szeretem a csöndet és a könyveket -Kedvenc órám a matematika, rajz nyelvtan, és német. -5. -es vagyok

Figyelt kérdés

Kérlek,ezek közül válassz: (macska kutya hal)Vagy semmelyik

rajtatok áll,milyen állatot kapok ajándékba.Előre is kössz... :))


2015. szept. 15. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy macska pont jó lenne neked. (:
2015. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi alapján én azt mondom, semelyik. A fenti tulajdonságok állatválasztáskor nem túl lényegesek, esetleg az, hogy szereted a csendet, tehát nem szeretnél zajos állator. Viszont sokkal fontosabb, hogy mekkora rá a keret, a kezdő- és a havonta ràszánt összeg, mennyi helyed van számára, mennyit tudsz vele foglalkozni napi szinten, milyen hosszú távra tervezel, 10 év múlva is tudsz-e róla gondoskodni.
2015. szept. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a következőket írd meg:

- naponta mennyi időt szánnál az állatodra? (Játék, nevelés, etetés, takarítás?)

- ha kutya lenne, akkor mindennap tudnál-e vele sétálni, futni, mozogni legalább 1-2 órát? (Ha lakásban lenne tartva, akkor napi 3 séta kötelező, kertes házban naponta egy is elég).

- mennyi pénzt tudnál szánni (illetve a szüleid) az állat havi eltartására?


Így könnyebb lenne dönteni.


Kutyával, mint írtam, mindennap sétálni kell, plusz rengeteget tanítani, nevelni. A kutya adja a legtöbb feladatot, elfoglaltságot, időigényes. Ha otthon ülő vagy, és nem szívesen sétálsz, kirándulsz, futsz, mozogsz, akkor a kutyát nem javaslom.


Cica megfelelő lehet. Cicák sokat alszanak, szeretnek általában ölben vagy melletted pihenni. Velük is kell foglalkozni, játszani, de jóval kevesebbel beérik, mint a kutyák.


Halak: hogy jól működjön az akvárium, és ne pusztuljanak a halaid, ahhoz érteni kell, azaz meg kell tanulni. Sokat olvass az akvárium helyes indításáról, halak igényeiről (melyik mekkora akváriumot igényel, vízigény, hőigény, melyik tartható csak csapatban stb. stb.). Rengeteg mindent kell erről tanulni, de később, ha már van egy jól beállt akváriumod, akkor velük kell a legkevesebbet foglalkozni, viszont nem is tudsz úgy játszani velük, mint egy cicával, kutyával.

2015. szept. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ok. Max 1-2 órám van és sajna a kutyára allergiás vagyok.

Játszani minek az állattal?Adsz neki enni megsimogatod,oszt kész,nem?Bocs,ha sértek,nem vagyok tapasztalt,hisz csak halam volt,és annál csak ezt kellett tennem és kéjsz... (y)?

2015. szept. 24. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
"Játszani minek az állattal?Adsz neki enni megsimogatod,oszt kész,nem?" - ennek alapján se kutyát, se macskát ne válassz. Maradj a halaknál.
2015. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A halat javaslom én is.

Amúgy a kutya alapból miért merült fel, ha allergiás vagy rá?

2015. szept. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mert most jutott eszembe. :'D
2015. szept. 27. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!