Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat képes kikaparni...

Milyen állat képes kikaparni egy több hete elásott halott kiskutyát? És milyen állat teszi azt fel egy fára?

Figyelt kérdés

Nem volt még 1 kg sem a kutya, betegen született, az orvos nem tudott mit tenni, meghalt. Eltemettük a kert végébe.

A sírja most ki van kaparva.

A kutya tetemét pedig megtaláltuk úgy 50 m messzire egy gyümölcsfán 2 m magasan.


Vajon milyen állat szedhette ki? És vajon az is vitte fel a fára? Vagy két különböző állat lehetett? A fa törzse teljesen függőleges. Igaz a kóbor macskákat láttam már arra a fára felmászni, de mégis olyan morbid. Vajon lehett egy kóbor macska a tettes?


Vagy miről tudnátok még elképzelni? Milyen dögevők vannak hazánkban? Még madárra is gondoltam, de az meg nem tudja kikaparni.


Várom az ötleteiteket!


2016. márc. 28. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkább azon gondolkozz el hogy szarul ástátok el. Ha minimum 80 centire leástok és oda temetitek , nincs az a dögevő ami ki tudná kaparni. De biztos 10 centire ástátok el.
2016. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom :( nálunk a virágos kertet a dolmányos varjak gyepálják, a kutyánkat is terrorizálják, elég erősek, én azokra tippelnék!
2016. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Feltehetően menyétféle ragadozó (menyét, nyest).
2016. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyest,menyét? Ilyesmik szerintem vannak erre, de ezek csinálnak ilyet tényleg? Meg igazából nem ők is kistestűek, hogy bírják el?


Dolmányos varjú nem szokott ide járni. Más ragadozót már láttam itt, pl. szarka, karvaly, bagoly.


Első! Te pedig mielőtt ítélkezel, nézzél magadba!

Nem 10 centire ástuk, bár igaz, 80-ra se. Fagyott is volt még a föld, másrészt pedig feltölteni terveztük azt a területet (jövő héten), így az elásott állatra jönne még jó fél méter földréteg. Ezért sem kínlódtunk akkor.

És nem vagyunk ilyen rosszindulatúak és gyanakvóak, mint te, ezért fel sem merült bennünk, hogy azt bármilyen lény onnan kiszedi.

2016. márc. 28. 16:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogyan lett kiásva? Jó lenne tudni, milyen formában és mekkora lukban. Ha pl. kimondott lukban, mint egy cső, úgy lett kiásva vagy esetleg több lukban így, ami nagyjából 15-20 cm átmérőjű, akkor biztos, hogy nyest volt. Nálunk is egyébként egy nyest kiásta a nyulat, ami 10 kg és 70 cm volt. Betette az autónkba, a motorháztető alá... na az is morbid volt. Ilyenek a nyestek.

Télen kevés a táplálék, ezért gyakori, hogy kiássák a tetemeket.

2016. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért ez eléggé pofátlanság hogy engem nézel rossz indulatúnak.

Nem én tettem fel a kérdést.

Nem én ástam el rosszul.

Nem és tőlem kaparta ki valami.

Sőt ha valami, vagy valaki fertőzést kapna , az se tőlem lenne.

A végén azért csak elismerted hogy akkor lett volna rendesen eltemetve ha vagy fél méter földet tettetek volna rá. Pedig én csak elmondtam hogy mi lehetett a hiba. Akkor ki a hülye?

2016. márc. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hagyd már békén légyszi. Nincs elég baja szegénynek szerinted?
2016. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

(Ó te "szent", te "bölcs", te anyucikád édes, okos, imádott kölköcskéje! Te vagy a hülye, mert nem érted a kérdést. Olvasd el még egyszer és próbáld meg értelmezni! Segítek: Itt az a kérdés, hogy milyen állat tehette a dolgot, és nem az, hogy miért! És még csak az sem, hogy mit rontottam el, vagyis hogy lehetett volna megelőzni. Képzeld, miután megtörtént az eset, magamtól is rájöttem, teljesen nyilvánvaló, hogy ha lentebb ástam volna, akkor vagy nem történik meg, vagy több időbe telik az illet lénynek. Ezek után nem merném kijelenteni, hogy ha lentebb van, biztos nem történik meg. Végülis ha belegondolunk, még halott embert is ástak már ki sokkal mélyebbről, úgyhogy akár... Nos tehát ja, talán ha nekimegyünk fejszével a fagyott földnek, talán nem történik meg. És ja, már azt is tudom, hogy tök naiv voltam, és nem feltételeztem egy állatról sem, hogy képes elásott tetemet kiszedni. Hurrá. De hallod-e, a kérdésem továbbra is egészen másról szól!

Nem te tetted fel a kérdést, nem te ástad el rosszul, blabla, de nem is te válaszoltál a kérdésre, mert látszik, hogy fogalmad sincs a válaszról, butaságokat pofázni viszont nem itt kellene!

Ha már hasznos tevékenységet nem tudsz végezni, akkor írd be a google-be, hogy játék unalom ellen! Hátha találsz valamit, amivel lekötheted magad! Sok szerencsét és jó szórakozást! Ha a kérdésre választ nem tudsz, akkor itt senki nem kíváncsi rád.)

2016. márc. 31. 17:31
 9/10 A kérdező kommentje:

5#!

Fú köszi! Hát ez tényleg morbid. Nem gondoltam, hogy ilyen megtörténhet. 10 kg-os nyúlhoz képest akkor a mi kis állatunk semmi. Ha a nálatok nyest tette, akkor tényleg simán tehette ezt is az.

Hát kis lyuk volt kaparva, épp, amin kifért a tetem, szóval csak felette, és lefele. Tehát nem úgy, mintha egy kutya kikaparna valamit, nem olyan nagy túrás volt...


Nyest jelenlétére egyébként gyanakszunk egy ideje, egy furcsa ürüléket találtunk a kamra padlásterében. Szőlőmagok voltak benne. Akkor ahogy utánanéztem, nyest szeret szőlőt enni. De se róla se ahhoz hasonló állatokról nem olvastam sehol, hogy dögökre is mennének.

Azért is fura, mert oké, hogy kevés még a táplálék a természetben, de az utcában tartanak sokan állatot, elérhető azok takarmánya, tyúkok, csibék, sőt tojások dögivel. Mégsem azt, vagyis a finomabbat, frissebbet választja hanem a tetemet ráadásul a földből?


Bár bele nem kezdett! Tehát nem kezdte megenni, egyben volt a kiskutya. Talán csak "játékból" tette?

A nyulatokba beleevett nálatok?

2016. márc. 31. 17:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk rosszabb volt a helyzet. Mivel óriásnyuszi volt, nem tudta gondolom cipelni és az autóba, tehát a rejtekhelyére sem fért volna be, ezért széttépte és csak néhány darabot rejtett el belőle (a lábait, gondolom az fért el így..) Egyébként nem feltétlenül öli meg az áldozatát, sokszor csak kiszívja a vérét, talán nálatok is ez volt. Talán azért a tetemre ment, mert ahhoz könnyen hozzáfért. Talán a csirkék úgy vannak elzárva, hogy nem tudta őket elfogni vagy nm tudom, nem tudok a nyest fejével gondolkozni, de elég sanszos akkor, ha kicsi, kevés túrásos luk van, hogy nyest volt. Egyébként nálunk semmi jele a nyesteknek, illetve hajnali 2 és 5 között látni néhányat elsurranni, de egyébként soha semmi ürülék vagy egyéb dolog nem volt, tehát élhetnek bárhol "titokban".
2016. ápr. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!