Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Achat csiga tartasa, aljzat?

Achat csiga tartasa, aljzat?

Figyelt kérdés
Achatina Fulica albino verziojat szeretnem tartani, viszont o lenne az elso csigam, es a fajokkal nem vagyok nagyon tisztaban. Akitol kapnam, azt irta, hogy Albino Fulica, es hogy kozepes mereture no meg. Viszont, amikor rakerestem, kiadott tenyernyi meretut is, es eti csiga meretut is. Most ez a faj mekkorara none meg? Es egy 55*30*35 (hosszusag*melyseg*magassag) terrarium eleg lenne 2 csigusznak? Az lenne a masik kerdesem, hogy hallottam, hogy elvileg komposzt jo aljzat lenne nekik. Hasznalhatom az itthoni komposztot? (Almacsutkat, hagymahejat, ilyesmiket gyujtunk bele) Ha igen, milyen vastagon kell tenni? A valaszokat elore koszonom :)

2016. okt. 11. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésben kapható terráriumföld
2016. okt. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Komposztot felejtsd el! Kokuszrost, viragfold (nem túl savas) kevergeted is. Terko ameddig picik az nagy. Ahogy nőnek úgy növeld a lakhelyet, ami eleinte egy doboz praktikusabb. Szellőzés legyen rajta. 19-15 cm átlagos hazhosszal rendelkeznek a kifejlett fullica, kb 6-7 hónaposan válnak ivaréretté. 150-200 tojás raknak egyszerre, de mivel ennyi csigakrol képtelenség gondoskodni fagyoba velük, pár nap múlva összetörve vissza etetni velük.
2017. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
10-15 akart lenni
2017. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!