Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A rendelőben az állatorvosok...

A rendelőben az állatorvosok mit szólnak ehhez?

Figyelt kérdés

Ha olyan állatot visznek hozzájuk, amivel elég sok probléma van olyan téren, hogy nagyon nehezen kezelhető, nem hagyja magát lefogni, még a legegyszerűbb kezelés is egy kínszenvedés.

Pl egy kutya, ami olyan környezetben él, hogy semmi szüksége szájkosárra sosem, más állatokkal sose találkozik, még idegen emberekkel sem. De hát egyszer ő is beteg lesz...



2016. dec. 9. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Minek kéne rá szájkosarat tenni, ha állatorvosnál van? Harap? Akkor többet kéne foglalkozni vele, méginkább más emberekhez kéne szoktatni. Kutyaiskola is szóba jöhet. Egyébként a rendes, jó orvosok nem durciznak be a nehezebben kezelhető kutyáktól. (Ha eleve goromba az orvos, akkor lehet, hogy inkább máshova vinném a kutyámat)
2016. dec. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a vizsgálat szempontjából nem szabad, hogy az orvos megjegyzést tegyen.

Viszont a magánvéleménye gondolom, az lesz, hogy szocializálnod kellett volna a kutyádat (hacsak nem speciális őrző-védő munkakutya, de valamilyen szinten akkor is). A kutyának SZÜKSÉGE van fajtárs kapcsolatokra!

2016. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, nem szeretik.


Egyfelől bármilyen körülmények között tartott kutyát nevelni kell, tiszteletet, bizalmat kell nála kiépíteni, szóval ez a gazda hiányossága, hogy a kutyánál nem tud elérni normális viselkedést egy rendelőben.


Másfelől a legalapvetőbb szabály, bárhol a világon, mindig az, hogy az orvos biztonsága az első.

Erről elsősorban a gazdának kéne gondoskodni, de ha nem tud, akkor az orvos fog... de az kellemetlenebb lesz, mert kb úgy leszedálja, hogy 3 napig nem tér magához.


Minden esetre jobb eleve tisztázni a dolgot, sokat segít az együttműködésben, ha előre tisztázva van ez a dolog, hogy a kutya nincs szocializálva, leállítani nem tudod, ha arról lenne szó, gyakorlatilag teljesen önálló, és kontrollálhatatlan.


"De hát egyszer ő is beteg lesz..."


Többek között ezért nem indok a tartási körülményei, a szocializáció , és bizalom/tisztelet hiányára.

Mert mindig adódhatnak ilyen helyzetek.


Egy állatnak nem csak a teste lehet beteg. Mentálisan ugyanúgy szenvedhet, illetve még sokkal jobban is, pont azért, mert ezt az emberek általában leszarják, és/vagy nem tudnak vele mit kezdeni, tehát nem orvosolják.


"a legegyszerűbb kezelés is egy kínszenvedés. "

Nem kellene, hogy az legyen.

Így minden alkalom egy trauma lesz, és a hozzá nem értés miatt ("nem hagyja magát lefogni",... -hát nem is ez a megoldás) egyre több negatív megerősítés éri, ami végigkíséri az egész életén.


Ez olyan, mint ha egy gyereket egy ablaktalan, zárt szobában tartanál, folyamatosan, felnőtt koráig, mert úgyis irodai munkát fog végezni, nem kell neki ismerni semmi mást.


Ha fiatal a kutya, mindenképpen jó lenne még rehabilitálni, de ha időd, energiád engedi, még idősebb korban sem lehetetlen küldetés.

Ha tökéletes nem is lesz, legalább elviselhető szintre lehetne hozni.

2016. dec. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

mi az,hogy egyszer ő is beteg lesz?

alapból kiskorában többször kell vinni oltásra,ivartalanításra,féreghajtásra. később is minimum évente oltásra vinni. de nem is értem a kérdést,hogy fordulhat elő ilyen.

viszont ha nem vagy biztos magadba,akkor tegyél rá szájkosarat. inkább,mint hogy megharapja a doktort, mert ha jól értem oltva sincsen!!

2016. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"mert ha jól értem oltva sincsen!!"

Ezt miből sikerült "jól értened?"

Egy idős németjuhász kutyája van egy ismerősnek, én szoktam vele orvoshoz rohangálni, elég idős már a kutya. Ki írta, hogy az én kutyám?

És azt hiszem, több szeretetet, meg sétáltatást kapott ez a kutya életében, mint jópár más kutya, ebben biztos vagyok!

Csak a környezete, meg a település fekvése miatt, elég ingerszegény környezete van, de emberekkel van körülvéve, meg néhány állattal.

De bírom, amikor jópár paranoiás egyből beleképzel egy élethelyzetet egy részletektől hiányos kérdésbe, és felidegesíti magát ezen...elég vicces tud lenni...

2016. dec. 9. 20:51
 6/6 Kérdezi válasza:
szia, az én kutyusom is nagyon fél az állatorvostól és nehezen volt kezelhető is, mivel kiskorában nem lett letörve a szarva.. az orvos igazából erre nem mondhat semmit, az hogy nem hagyja magát lefogni az ismerős az én kutyusomról de őt ketten visszük orvoshoz és mindig simogatom és beszélek hozzá ez megnyugtatja, hálistennek nem harap, ha a kutyusod nem harap akkor nem kell száj kosár, de mindenképp meg kell vele tanítatni, hogy ha nyugton kell maradni akkor azt kell, esetleg kutyaiskola szóbajöhet..
2016. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!